Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU vs TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 27,4% Me: 25% · σ: 14,3% · Mo: 25% | 1999 | 5 | 59 | 30,8% Me: 27% · σ: 14,6% · Mo: 25% | 1689 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 64% Me: 60% · σ: 25,4% · Mo: 23% | 3139 | 11 | 88 | 58,8% Me: 60% · σ: 24,6% · Mo: 50% | 3613 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 17 | 53,6% Me: 61,5% · σ: 30,8% · Mo: 8% | 3031 | 9 | 45 | 48,2% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 37% | 3472 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 26 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1854 | 9 | 87 | 60,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3823 | 15 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 56,8% Me: 57% · σ: 10,0% · Mo: 57% | 1823 | 10 | 88 | 57,0% Me: 58% · σ: 14,7% · Mo: 63% | 1791 | 9 |
| język polski ustny (M) | 26 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1741 | 11 | 88 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1489 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 63,2% Me: 61% · σ: 17,6% · Mo: 36% | 1101 | 4 | 88 | 47,5% Me: 48% · σ: 20,1% · Mo: 52% | 2386 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 21,2% Me: 22% · σ: 13,6% · Mo: 6% | 1317 | 5 | 5 | 30,4% Me: 26% · σ: 19,3% · Mo: 26% | 950 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (96,2% vs 81,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU | TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 77,9% | 60,8% | 17,1 pkt proc. |
| matematyka | 63,2% | 47,5% | 15,8 pkt proc. |
| matematyka | 21,2% | 30,4% | 9,2 pkt proc. |
| język angielski | 53,6% | 48,2% | 5,3 pkt proc. |
| język angielski | 64% | 58,8% | 5,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 87 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.