Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA vs TECHNIKUM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 96,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 31,9% Me: 28% · σ: 20,2% · Mo: 22% | 563 | 2 | 17 | 25,5% Me: 13% · σ: 22,2% · Mo: 5% | 652 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 114 | 39% Me: 35% · σ: 18,8% · Mo: 30% | 1094 | 2 | 18 | 31,3% Me: 27% · σ: 15,2% · Mo: 27% | 1640 | 6 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 42,3% Me: 32% · σ: 26,4% · Mo: 28% | 218 | 3 | 14 | 25% Me: 24% · σ: 7,0% · Mo: 22% | 456 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 319 | 81,6% Me: 90% · σ: 19,5% · Mo: 97% | 1277 | 3 | 102 | 78,4% Me: 87% · σ: 19,3% · Mo: 90% | 1580 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 285 | 67,6% Me: 73% · σ: 23,3% · Mo: 88% | 1578 | 3 | 94 | 61,5% Me: 67,5% · σ: 27,8% · Mo: 78% | 2204 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 319 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 947 | 5 | 102 | 82,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1334 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 321 | 59,5% Me: 60% · σ: 15,2% · Mo: 60% | 1445 | 3 | 103 | 47,3% Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 45% | 3068 | 10 |
| język polski ustny (M) | 321 | 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 813 | 8 | 103 | 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 271 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 321 | 66,5% Me: 70% · σ: 23,1% · Mo: 84% | 913 | 3 | 103 | 60,1% Me: 62% · σ: 24,2% · Mo: 52% | 1279 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 156 | 35,5% Me: 35% · σ: 21,8% · Mo: 36% | 771 | 4 | 63 | 22,5% Me: 16% · σ: 22,5% · Mo: 2% | 1256 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (96,3% vs 86,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 42,3% | 25% | 17,3 pkt proc. |
| matematyka | 35,5% | 22,5% | 12,9 pkt proc. |
| język polski | 59,5% | 47,3% | 12,2 pkt proc. |
| geografia | 39% | 31,3% | 7,7 pkt proc. |
| język polski | 78,1% | 85,6% | 7,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.