Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE i V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 17874)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE

📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 17830)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE

📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 37 44,6% Me: 48% · σ: 18,0% · Mo: 30% 669 4 67 51,5% 🏆 Me: 53% · σ: 16,2% · Mo: 58% 426 3
chemia poziom rozszerzony (M) 17 38,7% Me: 32,5% · σ: 25,7% · Mo: 10% 551 4 35 51,6% 🏆 Me: 52% · σ: 22,4% · Mo: 25% 244 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 20 38,8% Me: 38,5% · σ: 22,1% · Mo: 13% 452 4 45 44,9% 🏆 Me: 48% · σ: 25,5% · Mo: 30% 351 2
geografia poziom rozszerzony (M) 50 44,6% Me: 44% · σ: 18,2% · Mo: 30% 826 5 62 61,2% 🏆 Me: 62% · σ: 18,6% · Mo: 53% 263 3
historia poziom rozszerzony (M) 13 58,3% 🏆 Me: 53% · σ: 24,0% · Mo: 43% 313 2 11 52,9% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 28% 454 3
język angielski poziom podstawowy (M) 195 85,2% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 95% 937 5 188 94,1% 🏆 Me: 95% · σ: 6,5% · Mo: 98% 208 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 173 71,4% Me: 77% · σ: 21,3% · Mo: 88% 1194 8 170 86,2% 🏆 Me: 90% · σ: 11,8% · Mo: 95% 195 2
język angielski ustny (M) 194 92,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 325 4 188 96,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 83 3
język niemiecki poziom podstawowy (M) 5 81,6% Me: 80% · σ: 14,3% · Mo: -% 57 3 8 91,8% 🏆 Me: 94,5% · σ: 8,4% · Mo: 97% 30 2
język niemiecki ustny (M) 5 90,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 23 2 8 87,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 31 3
język polski poziom podstawowy (M) 199 68,6% Me: 68% · σ: 12,3% · Mo: 63% 533 4 197 75,1% 🏆 Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 63% 134 2
język polski poziom rozszerzony (M) 22 71,8% 🏆 Me: 80% · σ: 24,1% · Mo: 83% 96 1 48 60,1% Me: 63% · σ: 22,1% · Mo: 60% 330 3
język polski ustny (M) 199 71,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1463 8 197 81,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 520 5
matematyka poziom podstawowy (M) 199 68,3% Me: 70% · σ: 17,4% · Mo: 70% 811 4 197 80,7% 🏆 Me: 86% · σ: 15,9% · Mo: 92% 250 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 92 26,6% Me: 23% · σ: 17,8% · Mo: 8% 1095 4 106 49,5% 🏆 Me: 49% · σ: 22,1% · Mo: 42% 347 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 32 45,2% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 20% 456 4 9 62,2% 🏆 Me: 64% · σ: 14,1% · Mo: -% 186 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE wypada lepiej w 3, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE w 13.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE Różnica
matematyka 26,6% 49,5% 22,9 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 45,2% 62,2% 17,0 pkt proc.
geografia 44,6% 61,2% 16,6 pkt proc.
język angielski 71,4% 86,2% 14,8 pkt proc.
chemia 38,7% 51,6% 12,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 92 osób w szkole A i 106 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.