Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE vs TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 "BUDOWLANKA" W ZIELONEJ GÓRZE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 102 | 57,1% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 62% | 270 | 1 | 7 | 27,6% Me: 28% · σ: 13,0% · Mo: -% | 1367 | 7 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 61,3% Me: 66% · σ: 22,5% · Mo: 73% | 119 | 1 | 23 | 13,7% Me: 10% · σ: 10,8% · Mo: 7% | 789 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 69,5% Me: 72% · σ: 17,7% · Mo: 53% | 124 | 1 | 82 | 37,9% Me: 37% · σ: 14,4% · Mo: 37% | 1165 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 73,7% Me: 82% · σ: 18,9% · Mo: 82% | 55 | 1 | 9 | 24,7% Me: 17% · σ: 19,5% · Mo: 3% | 1143 | 10 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 14 | 56,9% Me: 60,5% · σ: 17,4% · Mo: 70% | 54 | 1 | 9 | 40,8% Me: 38% · σ: 31,4% · Mo: -% | 132 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 93,2% Me: 95% · σ: 7,4% · Mo: 98% | 257 | 2 | 152 | 79,7% Me: 86% · σ: 18,2% · Mo: 93% | 1451 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 190 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 97% | 250 | 3 | 113 | 65,7% Me: 70% · σ: 24,7% · Mo: 92% | 1777 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 45 | 2 | 152 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1188 | 9 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 16 | 95,8% Me: 98% · σ: 4,6% · Mo: 100% | 14 | 1 | 12 | 72,8% Me: 67,5% · σ: 17,9% · Mo: 45% | 77 | 5 |
| język niemiecki ustny (M) | 16 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 21 | 1 | 12 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 54 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 220 | 75,9% Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 75% | 105 | 1 | 165 | 65,7% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 72% | 785 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 58,9% Me: 57% · σ: 20,0% · Mo: 49% | 366 | 4 | 23 | 22,6% Me: 26% · σ: 16,5% · Mo: 26% | 1813 | 10 |
| język polski ustny (M) | 220 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 336 | 3 | 165 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 241 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 220 | 83,4% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 94% | 160 | 1 | 165 | 64,0% Me: 62% · σ: 19,4% · Mo: 40% | 1068 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 115 | 55,0% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 42% | 219 | 1 | 65 | 18,4% Me: 12% · σ: 19,8% · Mo: 0% | 1460 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,2%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE wypada lepiej w 14, a TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 "BUDOWLANKA" W ZIELONEJ GÓRZE w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE | TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 "BUDOWLANKA" W ZIELONEJ GÓRZE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 73,7% | 24,7% | 49,0 pkt proc. |
| fizyka | 61,3% | 13,7% | 47,6 pkt proc. |
| matematyka | 55,0% | 18,4% | 36,6 pkt proc. |
| język polski | 58,9% | 22,6% | 36,4 pkt proc. |
| geografia | 69,5% | 37,9% | 31,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 49,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 9 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.