Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. PIL. EUGENIUSZA HORBACZEWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 102 | 57,1% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 62% | 270 | 1 | 93 | 55,6% Me: 55% · σ: 15,3% · Mo: 58% | 298 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 77 | 57,0% Me: 57% · σ: 24,0% · Mo: 88% | 158 | 1 | 53 | 47,6% Me: 48% · σ: 23,5% · Mo: 10% | 315 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 61,3% Me: 66% · σ: 22,5% · Mo: 73% | 119 | 1 | 18 | 44,8% Me: 38% · σ: 21,0% · Mo: 38% | 353 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 69,5% Me: 72% · σ: 17,7% · Mo: 53% | 124 | 1 | 78 | 61,3% Me: 62% · σ: 16,8% · Mo: 73% | 260 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 73,7% Me: 82% · σ: 18,9% · Mo: 82% | 55 | 1 | 15 | 41,3% Me: 42% · σ: 20,1% · Mo: 42% | 786 | 5 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 71,2% Me: 66% · σ: 12,8% · Mo: -% | 14 | 1 | 13 | 48,6% Me: 50% · σ: 19,0% · Mo: 42% | 147 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 93,2% Me: 95% · σ: 7,4% · Mo: 98% | 257 | 2 | 228 | 92,0% Me: 95% · σ: 10,1% · Mo: 97% | 349 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 190 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 97% | 250 | 3 | 220 | 83,1% Me: 90% · σ: 16,0% · Mo: 95% | 329 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 45 | 2 | 228 | 98,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 37 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 220 | 75,9% Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 75% | 105 | 1 | 229 | 70,5% Me: 72% · σ: 12,0% · Mo: 68% | 384 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 58,9% Me: 57% · σ: 20,0% · Mo: 49% | 366 | 4 | 52 | 62,9% Me: 66% · σ: 26,5% · Mo: 94% | 262 | 2 |
| język polski ustny (M) | 220 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 336 | 3 | 229 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 607 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 220 | 83,4% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 94% | 160 | 1 | 229 | 74,7% Me: 76% · σ: 18,7% · Mo: 94% | 475 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 115 | 55,0% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 42% | 219 | 1 | 90 | 47,5% Me: 49% · σ: 23,5% · Mo: 20% | 397 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 16 | 60,9% Me: 60% · σ: 23,9% · Mo: 36% | 208 | 2 | 29 | 57,2% Me: 56% · σ: 17,8% · Mo: 48% | 268 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE wypada lepiej w 13, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. PIL. EUGENIUSZA HORBACZEWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE w 2.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. PIL. EUGENIUSZA HORBACZEWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 73,7% | 41,3% | 32,4 pkt proc. |
| informatyka | 71,2% | 48,6% | 22,6 pkt proc. |
| fizyka | 61,3% | 44,8% | 16,5 pkt proc. |
| chemia | 57,0% | 47,6% | 9,5 pkt proc. |
| matematyka | 83,4% | 74,7% | 8,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.