Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 102 | 57,1% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 62% | 270 | 1 | 37 | 44,6% Me: 48% · σ: 18,0% · Mo: 30% | 669 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 77 | 57,0% Me: 57% · σ: 24,0% · Mo: 88% | 158 | 1 | 17 | 38,7% Me: 32,5% · σ: 25,7% · Mo: 10% | 551 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 61,3% Me: 66% · σ: 22,5% · Mo: 73% | 119 | 1 | 20 | 38,8% Me: 38,5% · σ: 22,1% · Mo: 13% | 452 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 69,5% Me: 72% · σ: 17,7% · Mo: 53% | 124 | 1 | 50 | 44,6% Me: 44% · σ: 18,2% · Mo: 30% | 826 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 73,7% Me: 82% · σ: 18,9% · Mo: 82% | 55 | 1 | 13 | 58,3% Me: 53% · σ: 24,0% · Mo: 43% | 313 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 93,2% Me: 95% · σ: 7,4% · Mo: 98% | 257 | 2 | 195 | 85,2% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 95% | 937 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 190 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 97% | 250 | 3 | 173 | 71,4% Me: 77% · σ: 21,3% · Mo: 88% | 1194 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 45 | 2 | 194 | 92,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 325 | 4 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 16 | 95,8% Me: 98% · σ: 4,6% · Mo: 100% | 14 | 1 | 5 | 81,6% Me: 80% · σ: 14,3% · Mo: -% | 57 | 3 |
| język niemiecki ustny (M) | 16 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 21 | 1 | 5 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 23 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 220 | 75,9% Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 75% | 105 | 1 | 199 | 68,6% Me: 68% · σ: 12,3% · Mo: 63% | 533 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 58,9% Me: 57% · σ: 20,0% · Mo: 49% | 366 | 4 | 22 | 71,8% Me: 80% · σ: 24,1% · Mo: 83% | 96 | 1 |
| język polski ustny (M) | 220 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 336 | 3 | 199 | 71,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1463 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 220 | 83,4% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 94% | 160 | 1 | 199 | 68,3% Me: 70% · σ: 17,4% · Mo: 70% | 811 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 115 | 55,0% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 42% | 219 | 1 | 92 | 26,6% Me: 23% · σ: 17,8% · Mo: 8% | 1095 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 16 | 60,9% Me: 60% · σ: 23,9% · Mo: 36% | 208 | 2 | 32 | 45,2% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 20% | 456 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE wypada lepiej w 15, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 55,0% | 26,6% | 28,4 pkt proc. |
| geografia | 69,5% | 44,6% | 24,9 pkt proc. |
| fizyka | 61,3% | 38,8% | 22,5 pkt proc. |
| chemia | 57,0% | 38,7% | 18,3 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 60,9% | 45,2% | 15,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 115 osób w szkole A i 92 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.