Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WEJHEROWIE i TECHNIKUM NR 2 W WEJHEROWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 17862)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WEJHEROWIE

📍 Wejherowo | Zdawalność: 98,4%

SZKOŁA B (RSPO: 30200)

TECHNIKUM NR 2 W WEJHEROWIE

📍 Wejherowo | Zdawalność: 64,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
chemia poziom rozszerzony (M) 7 26,6% 🏆 Me: 25% · σ: 18,7% · Mo: -% 853 2 5 5,4% Me: 3% · σ: 3,0% · Mo: 3% 1254 3
geografia poziom rozszerzony (M) 79 28,4% 🏆 Me: 25% · σ: 13,8% · Mo: 17% 1896 3 16 21,1% Me: 21,5% · σ: 9,0% · Mo: 10% 2590 6
język angielski poziom podstawowy (M) 243 80,5% 🏆 Me: 88% · σ: 18,7% · Mo: 95% 1393 3 139 64,1% Me: 70% · σ: 26,1% · Mo: 88% 3126 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 201 67,1% 🏆 Me: 72% · σ: 22,6% · Mo: 92% 1629 4 77 57,8% Me: 62% · σ: 25,1% · Mo: 17% 2606 5
język angielski ustny (M) 243 75,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2124 3 137 62,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3720 6
język polski poziom podstawowy (M) 244 60,0% 🏆 Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: 57% 1386 2 141 51,0% Me: 55% · σ: 17,8% · Mo: 55% 2566 5
język polski ustny (M) 244 71,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1464 2 138 62,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2641 5
matematyka poziom podstawowy (M) 244 60,4% 🏆 Me: 58% · σ: 17,7% · Mo: 66% 1255 3 140 37,1% Me: 32% · σ: 19,2% · Mo: 20% 3448 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 50 23,8% 🏆 Me: 17% · σ: 18,5% · Mo: 10% 1207 3 11 15,6% Me: 8% · σ: 15,3% · Mo: 4% 1632 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WEJHEROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 64,5%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WEJHEROWIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 2 W WEJHEROWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WEJHEROWIE TECHNIKUM NR 2 W WEJHEROWIE Różnica
matematyka 60,4% 37,1% 23,3 pkt proc.
chemia 26,6% 5,4% 21,2 pkt proc.
język angielski 80,5% 64,1% 16,4 pkt proc.
język angielski 75,9% 62,4% 13,5 pkt proc.
język polski 71,7% 62,2% 9,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 33,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 244 osób w szkole A i 140 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.