Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE vs TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Mława | Zdawalność: 97,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 69,4% Me: 72% · σ: 12,4% · Mo: 72% | 60 | 2 | 8 | 53,1% Me: 60% · σ: 28,5% · Mo: -% | 374 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 59,9% Me: 65% · σ: 21,5% · Mo: 25% | 301 | 1 | 15 | 29% Me: 28% · σ: 18,5% · Mo: 7% | 1827 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 43 | 82,2% Me: 87% · σ: 15,8% · Mo: 93% | 1218 | 3 | 57 | 78,4% Me: 92% · σ: 23,8% · Mo: 95% | 1583 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 18 | 75,7% Me: 80% · σ: 22,1% · Mo: 53% | 815 | 1 | 37 | 49,5% Me: 50% · σ: 27,9% · Mo: 10% | 3380 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 43 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2391 | 5 | 57 | 58,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3977 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 43 | 58,8% Me: 62% · σ: 19,0% · Mo: 48% | 1536 | 7 | 59 | 69,1% Me: 73% · σ: 19,0% · Mo: 73% | 492 | 3 |
| język polski ustny (M) | 43 | 73,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1264 | 6 | 59 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1608 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 43 | 72,9% Me: 78% · σ: 21,6% · Mo: 92% | 560 | 4 | 59 | 73,3% Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 92% | 534 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,7% vs 94,9%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE w 2.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE | TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 59,9% | 29% | 30,9 pkt proc. |
| język angielski | 75,7% | 49,5% | 26,2 pkt proc. |
| biologia | 69,4% | 53,1% | 16,3 pkt proc. |
| język angielski | 73,7% | 58,6% | 15,1 pkt proc. |
| język polski | 58,8% | 69,1% | 10,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.