Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Mława | Zdawalność: 97,7%
📍 Mława | Zdawalność: 98,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 69,4% Me: 72% · σ: 12,4% · Mo: 72% | 60 | 2 | 38 | 50,7% Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 57% | 453 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 59,9% Me: 65% · σ: 21,5% · Mo: 25% | 301 | 1 | 44 | 51,8% Me: 51% · σ: 18,8% · Mo: 43% | 548 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 52,1% Me: 57% · σ: 27,9% · Mo: -% | 474 | 2 | 10 | 61,9% Me: 60% · σ: 24,0% · Mo: -% | 219 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 43 | 82,2% Me: 87% · σ: 15,8% · Mo: 93% | 1218 | 3 | 146 | 88,5% Me: 93% · σ: 13,0% · Mo: 100% | 655 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 18 | 75,7% Me: 80% · σ: 22,1% · Mo: 53% | 815 | 1 | 102 | 74,5% Me: 78% · σ: 20,0% · Mo: 73% | 932 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 43 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2391 | 5 | 146 | 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 495 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 43 | 58,8% Me: 62% · σ: 19,0% · Mo: 48% | 1536 | 7 | 147 | 74,5% Me: 73% · σ: 10,3% · Mo: 72% | 154 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 25,8% Me: 23% · σ: 23,7% · Mo: -% | 1687 | 4 | 40 | 54,3% Me: 54% · σ: 19,6% · Mo: 69% | 525 | 1 |
| język polski ustny (M) | 43 | 73,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1264 | 6 | 147 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 604 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 43 | 72,9% Me: 78% · σ: 21,6% · Mo: 92% | 560 | 4 | 147 | 74,2% Me: 76% · σ: 19,2% · Mo: 78% | 491 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 15 | 58% Me: 68% · σ: 31,1% · Mo: 90% | 253 | 1 | 8 | 54,8% Me: 56% · σ: 22,7% · Mo: -% | 305 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,0% vs 97,7%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE w 7.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 25,8% | 54,3% | 28,4 pkt proc. |
| biologia | 69,4% | 50,7% | 18,7 pkt proc. |
| język angielski | 73,7% | 90,4% | 16,7 pkt proc. |
| język polski | 58,8% | 74,5% | 15,7 pkt proc. |
| historia | 52,1% | 61,9% | 9,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 40 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.