Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 67 | 51,5% Me: 53% · σ: 16,2% · Mo: 58% | 426 | 3 | 37 | 44,6% Me: 48% · σ: 18,0% · Mo: 30% | 669 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 35 | 51,6% Me: 52% · σ: 22,4% · Mo: 25% | 244 | 2 | 17 | 38,7% Me: 32,5% · σ: 25,7% · Mo: 10% | 551 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 44,9% Me: 48% · σ: 25,5% · Mo: 30% | 351 | 2 | 20 | 38,8% Me: 38,5% · σ: 22,1% · Mo: 13% | 452 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 62 | 61,2% Me: 62% · σ: 18,6% · Mo: 53% | 263 | 3 | 50 | 44,6% Me: 44% · σ: 18,2% · Mo: 30% | 826 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 52,9% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 28% | 454 | 3 | 13 | 58,3% Me: 53% · σ: 24,0% · Mo: 43% | 313 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 188 | 94,1% Me: 95% · σ: 6,5% · Mo: 98% | 208 | 1 | 195 | 85,2% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 95% | 937 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 170 | 86,2% Me: 90% · σ: 11,8% · Mo: 95% | 195 | 2 | 173 | 71,4% Me: 77% · σ: 21,3% · Mo: 88% | 1194 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 188 | 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 83 | 3 | 194 | 92,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 325 | 4 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 8 | 91,8% Me: 94,5% · σ: 8,4% · Mo: 97% | 30 | 2 | 5 | 81,6% Me: 80% · σ: 14,3% · Mo: -% | 57 | 3 |
| język niemiecki ustny (M) | 8 | 87,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 31 | 3 | 5 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 23 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 197 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 63% | 134 | 2 | 199 | 68,6% Me: 68% · σ: 12,3% · Mo: 63% | 533 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 48 | 60,1% Me: 63% · σ: 22,1% · Mo: 60% | 330 | 3 | 22 | 71,8% Me: 80% · σ: 24,1% · Mo: 83% | 96 | 1 |
| język polski ustny (M) | 197 | 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 520 | 5 | 199 | 71,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1463 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 197 | 80,7% Me: 86% · σ: 15,9% · Mo: 92% | 250 | 2 | 199 | 68,3% Me: 70% · σ: 17,4% · Mo: 70% | 811 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 106 | 49,5% Me: 49% · σ: 22,1% · Mo: 42% | 347 | 2 | 92 | 26,6% Me: 23% · σ: 17,8% · Mo: 8% | 1095 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 9 | 62,2% Me: 64% · σ: 14,1% · Mo: -% | 186 | 1 | 32 | 45,2% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 20% | 456 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE wypada lepiej w 13, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE w 3.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 49,5% | 26,6% | 22,9 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 62,2% | 45,2% | 17,0 pkt proc. |
| geografia | 61,2% | 44,6% | 16,6 pkt proc. |
| język angielski | 86,2% | 71,4% | 14,8 pkt proc. |
| chemia | 51,6% | 38,7% | 12,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 106 osób w szkole A i 92 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.