Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 17830)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE

📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 17873)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE

📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 67 51,5% Me: 53% · σ: 16,2% · Mo: 58% 426 3 102 57,1% 🏆 Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 62% 270 1
chemia poziom rozszerzony (M) 35 51,6% Me: 52% · σ: 22,4% · Mo: 25% 244 2 77 57,0% 🏆 Me: 57% · σ: 24,0% · Mo: 88% 158 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 45 44,9% Me: 48% · σ: 25,5% · Mo: 30% 351 2 32 61,3% 🏆 Me: 66% · σ: 22,5% · Mo: 73% 119 1
geografia poziom rozszerzony (M) 62 61,2% Me: 62% · σ: 18,6% · Mo: 53% 263 3 36 69,5% 🏆 Me: 72% · σ: 17,7% · Mo: 53% 124 1
historia poziom rozszerzony (M) 11 52,9% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 28% 454 3 16 73,7% 🏆 Me: 82% · σ: 18,9% · Mo: 82% 55 1
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 7 51,6% Me: 52% · σ: 25,2% · Mo: 52% 83 2 14 56,9% 🏆 Me: 60,5% · σ: 17,4% · Mo: 70% 54 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 6 54,7% Me: 56% · σ: 28,0% · Mo: -% 93 2 5 71,2% 🏆 Me: 66% · σ: 12,8% · Mo: -% 14 1
język angielski poziom podstawowy (M) 188 94,1% 🏆 Me: 95% · σ: 6,5% · Mo: 98% 208 1 204 93,2% Me: 95% · σ: 7,4% · Mo: 98% 257 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 170 86,2% 🏆 Me: 90% · σ: 11,8% · Mo: 95% 195 2 190 84,9% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 97% 250 3
język angielski ustny (M) 188 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 83 3 204 97,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 45 2
język niemiecki poziom podstawowy (M) 8 91,8% Me: 94,5% · σ: 8,4% · Mo: 97% 30 2 16 95,8% 🏆 Me: 98% · σ: 4,6% · Mo: 100% 14 1
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 12 74,2% Me: 76,5% · σ: 16,6% · Mo: -% 44 2 10 84,1% 🏆 Me: 90% · σ: 13,6% · Mo: 90% 20 1
język niemiecki ustny (M) 8 87,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 31 3 16 91,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 21 1
język polski poziom podstawowy (M) 197 75,1% Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 63% 134 2 220 75,9% 🏆 Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 75% 105 1
język polski poziom rozszerzony (M) 48 60,1% 🏆 Me: 63% · σ: 22,1% · Mo: 60% 330 3 33 58,9% Me: 57% · σ: 20,0% · Mo: 49% 366 4
język polski ustny (M) 197 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 520 5 220 84,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 336 3
matematyka poziom podstawowy (M) 197 80,7% Me: 86% · σ: 15,9% · Mo: 92% 250 2 220 83,4% 🏆 Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 94% 160 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 106 49,5% Me: 49% · σ: 22,1% · Mo: 42% 347 2 115 55,0% 🏆 Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 42% 219 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 9 62,2% 🏆 Me: 64% · σ: 14,1% · Mo: -% 186 1 16 60,9% Me: 60% · σ: 23,9% · Mo: 36% 208 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 19 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE w 15.

Największe różnice

Przedmiot V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE Różnica
historia 52,9% 73,7% 20,8 pkt proc.
informatyka 54,7% 71,2% 16,5 pkt proc.
fizyka 44,9% 61,3% 16,4 pkt proc.
język niemiecki 74,2% 84,1% 9,9 pkt proc.
geografia 61,2% 69,5% 8,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: filozofia poziom rozszerzony (M), język francuski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 16 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.