Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA czy TECHNIKUM NR 4 W OSTROŁĘCE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Ostrołęka | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 96 | 51,8% Me: 50% · σ: 22,5% · Mo: 42% | 418 | 2 | 18 | 50,4% Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 35% | 466 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 44 | 50,3% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 40% | 597 | 3 | 37 | 47,7% Me: 55% · σ: 28,3% · Mo: 12% | 682 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 218 | 88,0% Me: 93% · σ: 14,0% · Mo: 98% | 703 | 2 | 121 | 62,3% Me: 68% · σ: 22,4% · Mo: 78% | 3323 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 180 | 76,8% Me: 83% · σ: 19,2% · Mo: 93% | 734 | 3 | 89 | 45,1% Me: 43% · σ: 28,6% · Mo: 7% | 3678 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 218 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 346 | 1 | 121 | 61,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3809 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 222 | 72,5% Me: 73% · σ: 13,1% · Mo: 77% | 239 | 1 | 121 | 49,4% Me: 50% · σ: 20,8% · Mo: 33% | 2785 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 74 | 54,6% Me: 55,5% · σ: 20,0% · Mo: 40% | 506 | 1 | 22 | 17,0% Me: 0% · σ: 27,6% · Mo: 0% | 1964 | 8 |
| język polski ustny (M) | 222 | 88,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 147 | 1 | 120 | 46,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4155 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 222 | 71,6% Me: 74% · σ: 20,9% · Mo: 100% | 634 | 2 | 121 | 58,3% Me: 64% · σ: 26,1% · Mo: 72% | 1422 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 91 | 44,1% Me: 44% · σ: 25,6% · Mo: 82% | 499 | 1 | 24 | 39,2% Me: 47% · σ: 26,6% · Mo: 60% | 649 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 87,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 4 W OSTROŁĘCE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA | TECHNIKUM NR 4 W OSTROŁĘCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 88,3% | 46,6% | 41,7 pkt proc. |
| język polski | 54,6% | 17,0% | 37,5 pkt proc. |
| język angielski | 76,8% | 45,1% | 31,7 pkt proc. |
| język angielski | 92,2% | 61,1% | 31,1 pkt proc. |
| język angielski | 88,0% | 62,3% | 25,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 222 osób w szkole A i 120 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.