Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH czy TECHNIKUM NR 2 W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 92,6%
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 67,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 95 | 79,3% Me: 90% · σ: 23,0% · Mo: 97% | 1493 | 6 | 40 | 57,5% Me: 61% · σ: 26,4% · Mo: 42% | 3716 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 71 | 75,6% Me: 82% · σ: 20,3% · Mo: 80% | 817 | 4 | 26 | 48,9% Me: 48,5% · σ: 22,6% · Mo: 53% | 3421 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 95 | 79,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1690 | 5 | 40 | 67,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3237 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 95 | 52,9% Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 40% | 2326 | 6 | 40 | 37,6% Me: 39% · σ: 17,8% · Mo: 42% | 3961 | 11 |
| język polski ustny (M) | 95 | 66,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2149 | 7 | 40 | 53,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3695 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 95 | 60,9% Me: 62% · σ: 20,6% · Mo: 68% | 1224 | 5 | 40 | 44,0% Me: 42% · σ: 24,3% · Mo: 24% | 2765 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 51 | 17,6% Me: 12% · σ: 16,8% · Mo: 0% | 1511 | 4 | 9 | 15,1% Me: 22% · σ: 11,8% · Mo: 0% | 1678 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH ma wyższą zdawalność ogólną (92,6% vs 67,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH | TECHNIKUM NR 2 W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 75,6% | 48,9% | 26,7 pkt proc. |
| język angielski | 79,3% | 57,5% | 21,7 pkt proc. |
| matematyka | 60,9% | 44,0% | 16,9 pkt proc. |
| język polski | 52,9% | 37,6% | 15,3 pkt proc. |
| język polski | 66,1% | 53,0% | 13,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.