Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII IM. JANA PAWŁA II W KLESZCZOWIE vs TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kleszczów | Zdawalność: 100%
📍 Łódź | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 50,2% Me: 58% · σ: 29,0% · Mo: 15% | 273 | 1 | 17 | 13,4% Me: 10% · σ: 8,4% · Mo: 8% | 791 | 20 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 38 | 94,3% Me: 95% · σ: 7,7% · Mo: 95% | 190 | 1 | 110 | 86,5% Me: 92% · σ: 15,8% · Mo: 95% | 838 | 27 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 34 | 84,4% Me: 87% · σ: 15,5% · Mo: 97% | 274 | 2 | 92 | 73,0% Me: 80% · σ: 21,7% · Mo: 92% | 1053 | 27 |
| język angielski ustny (M) | 38 | 99,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 5 | 1 | 110 | 79,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1707 | 42 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 38 | 70,9% Me: 70% · σ: 6,9% · Mo: 67% | 359 | 2 | 111 | 64,7% Me: 65% · σ: 12,5% · Mo: 65% | 878 | 25 |
| język polski ustny (M) | 38 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1642 | 2 | 111 | 82,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 433 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 38 | 89,8% Me: 94% · σ: 11,3% · Mo: 100% | 54 | 1 | 111 | 72,4% Me: 76% · σ: 20,5% · Mo: 88% | 586 | 19 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 35 | 56,7% Me: 54% · σ: 22,9% · Mo: 84% | 200 | 1 | 66 | 30% Me: 28% · σ: 21,8% · Mo: 0% | 970 | 23 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII IM. JANA PAWŁA II W KLESZCZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII IM. JANA PAWŁA II W KLESZCZOWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII IM. JANA PAWŁA II W KLESZCZOWIE | TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 50,2% | 13,4% | 36,9 pkt proc. |
| matematyka | 56,7% | 30% | 26,7 pkt proc. |
| język angielski | 99,5% | 79,2% | 20,3 pkt proc. |
| matematyka | 89,8% | 72,4% | 17,4 pkt proc. |
| język polski | 70,3% | 82,9% | 12,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 17 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.