Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE vs JĘZYKOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PRYMUS W GNIEŹNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gniezno | Zdawalność: 99,6%
📍 Gniezno | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 243 | 88,8% Me: 92% · σ: 12,3% · Mo: 97% | 632 | 3 | 16 | 90,6% Me: 93% · σ: 12,6% · Mo: 98% | 468 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 208 | 78,0% Me: 85% · σ: 18,1% · Mo: 90% | 656 | 3 | 15 | 79,3% Me: 85% · σ: 17,3% · Mo: 92% | 560 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 243 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 427 | 3 | 16 | 93% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 287 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 245 | 67,6% Me: 68% · σ: 12,5% · Mo: 63% | 611 | 2 | 16 | 66% Me: 69% · σ: 15,8% · Mo: -% | 757 | 3 |
| język polski ustny (M) | 245 | 73,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1242 | 4 | 16 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1059 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 245 | 69,8% Me: 70% · σ: 18,0% · Mo: 70% | 733 | 2 | 16 | 62,5% Me: 65% · σ: 25,0% · Mo: 44% | 1134 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 44,9% Me: 47% · σ: 24,0% · Mo: 62% | 471 | 3 | 5 | 53,6% Me: 54% · σ: 8,5% · Mo: -% | 245 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
JĘZYKOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PRYMUS W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE wypada lepiej w 2, a JĘZYKOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PRYMUS W GNIEŹNIE w 5.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE | JĘZYKOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PRYMUS W GNIEŹNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,9% | 53,6% | 8,7 pkt proc. |
| matematyka | 69,8% | 62,5% | 7,3 pkt proc. |
| język angielski | 91,1% | 93% | 1,9 pkt proc. |
| język angielski | 88,8% | 90,6% | 1,8 pkt proc. |
| język polski | 73,8% | 75,6% | 1,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 83 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.