Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gniezno | Zdawalność: 99,6%
📍 Gniezno | Zdawalność: 83,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 50,6% Me: 58% · σ: 26,8% · Mo: 60% | 270 | 2 | 5 | 8,6% Me: 5% · σ: 6,6% · Mo: 3% | 849 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 82 | 55,2% Me: 57% · σ: 18,3% · Mo: 65% | 436 | 1 | 16 | 29,2% Me: 26% · σ: 16,1% · Mo: 15% | 1811 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 243 | 88,8% Me: 92% · σ: 12,3% · Mo: 97% | 632 | 3 | 68 | 67,5% Me: 76% · σ: 25,7% · Mo: 95% | 2790 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 208 | 78,0% Me: 85% · σ: 18,1% · Mo: 90% | 656 | 3 | 43 | 56,9% Me: 58% · σ: 23,6% · Mo: 83% | 2701 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 243 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 427 | 3 | 68 | 76,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2019 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 245 | 67,6% Me: 68% · σ: 12,5% · Mo: 63% | 611 | 2 | 68 | 49,8% Me: 52% · σ: 14,6% · Mo: 45% | 2735 | 9 |
| język polski ustny (M) | 245 | 73,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1242 | 4 | 68 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2291 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 245 | 69,8% Me: 70% · σ: 18,0% · Mo: 70% | 733 | 2 | 68 | 51,1% Me: 48% · σ: 19,9% · Mo: 38% | 2049 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 44,9% Me: 47% · σ: 24,0% · Mo: 62% | 471 | 3 | 23 | 11,8% Me: 6% · σ: 15,1% · Mo: 0% | 1872 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 83,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 50,6% | 8,6% | 42,0 pkt proc. |
| matematyka | 44,9% | 11,8% | 33,1 pkt proc. |
| geografia | 55,2% | 29,2% | 26,0 pkt proc. |
| język angielski | 88,8% | 67,5% | 21,3 pkt proc. |
| język angielski | 78,0% | 56,9% | 21,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 42,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.