Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GNIEŹNIE czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gniezno | Zdawalność: 99,5%
📍 Gniezno | Zdawalność: 74,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 77 | 53,1% Me: 55% · σ: 21,6% · Mo: 18% | 377 | 2 | 27 | 19,6% Me: 15% · σ: 15,1% · Mo: 13% | 1859 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 21 | 51,3% Me: 52% · σ: 19,6% · Mo: 63% | 564 | 2 | 42 | 34,9% Me: 32,5% · σ: 14,2% · Mo: 22% | 1347 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 56,5% Me: 52,5% · σ: 12,5% · Mo: 42% | 359 | 1 | 6 | 23,3% Me: 18,5% · σ: 19,5% · Mo: -% | 1159 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 212 | 91,0% Me: 95% · σ: 10,5% · Mo: 98% | 434 | 1 | 112 | 64,5% Me: 70% · σ: 25,2% · Mo: 85% | 3086 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 174 | 83,3% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 95% | 316 | 1 | 68 | 58,4% Me: 62% · σ: 23,6% · Mo: 62% | 2523 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 212 | 88,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 684 | 4 | 112 | 68,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3077 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 211 | 70,1% Me: 72% · σ: 12,4% · Mo: 75% | 418 | 1 | 113 | 53,1% Me: 52% · σ: 14,1% · Mo: 40% | 2295 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 61 | 63,8% Me: 71% · σ: 24,5% · Mo: 80% | 240 | 2 | 14 | 40% Me: 41,5% · σ: 36,7% · Mo: 0% | 1115 | 5 |
| język polski ustny (M) | 211 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1173 | 3 | 113 | 59,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2940 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 212 | 76,1% Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 98% | 414 | 1 | 113 | 45,2% Me: 44% · σ: 19,0% · Mo: 40% | 2629 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 69 | 59,9% Me: 62% · σ: 24,1% · Mo: 68% | 138 | 1 | 15 | 13,9% Me: 8% · σ: 13,7% · Mo: 4% | 1760 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 74,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GNIEŹNIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GNIEŹNIE | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 59,9% | 13,9% | 46,0 pkt proc. |
| biologia | 53,1% | 19,6% | 33,5 pkt proc. |
| historia | 56,5% | 23,3% | 33,2 pkt proc. |
| matematyka | 76,1% | 45,2% | 30,9 pkt proc. |
| język angielski | 91,0% | 64,5% | 26,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 69 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.