Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GNIEŹNIE i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gniezno | Zdawalność: 99,5%
📍 Gniezno | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 77 | 53,1% Me: 55% · σ: 21,6% · Mo: 18% | 377 | 2 | 56 | 48,2% Me: 46% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 529 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 55 | 56,6% Me: 55% · σ: 20,7% · Mo: 32% | 165 | 1 | 39 | 41,8% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 32% | 457 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 60,7% Me: 62,5% · σ: 15,1% · Mo: 52% | 126 | 1 | 17 | 50,6% Me: 58% · σ: 26,8% · Mo: 60% | 270 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 21 | 51,3% Me: 52% · σ: 19,6% · Mo: 63% | 564 | 2 | 82 | 55,2% Me: 57% · σ: 18,3% · Mo: 65% | 436 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 16 | 56,5% Me: 52,5% · σ: 12,5% · Mo: 42% | 359 | 1 | 25 | 54,5% Me: 57% · σ: 27,2% · Mo: 15% | 419 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 212 | 91,0% Me: 95% · σ: 10,5% · Mo: 98% | 434 | 1 | 243 | 88,8% Me: 92% · σ: 12,3% · Mo: 97% | 632 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 174 | 83,3% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 95% | 316 | 1 | 208 | 78,0% Me: 85% · σ: 18,1% · Mo: 90% | 656 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 212 | 88,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 684 | 4 | 243 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 427 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 211 | 70,1% Me: 72% · σ: 12,4% · Mo: 75% | 418 | 1 | 245 | 67,6% Me: 68% · σ: 12,5% · Mo: 63% | 611 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 61 | 63,8% Me: 71% · σ: 24,5% · Mo: 80% | 240 | 2 | 79 | 65,1% Me: 71% · σ: 22,0% · Mo: 71% | 216 | 1 |
| język polski ustny (M) | 211 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1173 | 3 | 245 | 73,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1242 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 212 | 76,1% Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 98% | 414 | 1 | 245 | 69,8% Me: 70% · σ: 18,0% · Mo: 70% | 733 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 69 | 59,9% Me: 62% · σ: 24,1% · Mo: 68% | 138 | 1 | 83 | 44,9% Me: 47% · σ: 24,0% · Mo: 62% | 471 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 11 | 40,7% Me: 36% · σ: 21,3% · Mo: -% | 546 | 3 | 11 | 53,6% Me: 48% · σ: 21,9% · Mo: 34% | 320 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 99,5%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GNIEŹNIE wypada lepiej w 10, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE w 4.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GNIEŹNIE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 59,9% | 44,9% | 15,0 pkt proc. |
| chemia | 56,6% | 41,8% | 14,8 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 40,7% | 53,6% | 12,9 pkt proc. |
| fizyka | 60,7% | 50,6% | 10,0 pkt proc. |
| matematyka | 76,1% | 69,8% | 6,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 69 osób w szkole A i 83 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.