Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO W TARNOWIE vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 16980)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO W TARNOWIE

📍 Tarnów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 42 53,4% Me: 53,5% · σ: 17,4% · Mo: 33% 365 4 90 56,6% 🏆 Me: 58% · σ: 18,8% · Mo: 73% 279 1
chemia poziom rozszerzony (M) 31 50,6% Me: 57% · σ: 19,0% · Mo: 23% 259 2 39 58,7% 🏆 Me: 62% · σ: 23,9% · Mo: 53% 133 1
geografia poziom rozszerzony (M) 16 71,6% 🏆 Me: 72% · σ: 12,2% · Mo: 62% 89 1 71 61,4% Me: 65% · σ: 19,3% · Mo: 35% 258 2
język angielski poziom podstawowy (M) 138 92,5% 🏆 Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% 318 2 222 92,0% Me: 95% · σ: 9,8% · Mo: 97% 352 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 95 78,9% Me: 85% · σ: 18,3% · Mo: 92% 588 4 199 82,0% 🏆 Me: 87% · σ: 15,9% · Mo: 95% 381 3
język angielski ustny (M) 137 92,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 344 3 222 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 431 4
język polski poziom podstawowy (M) 138 78,8% 🏆 Me: 82% · σ: 12,4% · Mo: 87% 44 2 222 70,4% Me: 72% · σ: 14,6% · Mo: 78% 400 7
język polski poziom rozszerzony (M) 44 51,9% Me: 54% · σ: 25,9% · Mo: 51% 612 3 28 60,2% 🏆 Me: 67% · σ: 30,9% · Mo: 91% 328 1
język polski ustny (M) 138 79,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 701 7 222 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1015 11
matematyka poziom podstawowy (M) 138 76,6% Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 78% 396 4 222 79,1% 🏆 Me: 82% · σ: 16,0% · Mo: 82% 308 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 33 54,2% 🏆 Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 50% 233 1 75 47,7% Me: 50% · σ: 25,0% · Mo: 10% 388 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO W TARNOWIE wypada lepiej w 6, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE w 5.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO W TARNOWIE IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE Różnica
geografia 71,6% 61,4% 10,2 pkt proc.
język polski 78,8% 70,4% 8,4 pkt proc.
język polski 51,9% 60,2% 8,3 pkt proc.
chemia 50,6% 58,7% 8,1 pkt proc.
matematyka 54,2% 47,7% 6,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 71 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.