Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARMII KRAJOWEJ W TARNOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W TARNOWIE PODGÓRNYM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 16976)

XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARMII KRAJOWEJ W TARNOWIE

📍 Tarnów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 21322)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W TARNOWIE PODGÓRNYM

📍 Tarnowo Podgórne | Zdawalność: 98,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 15 26,1% Me: 20% · σ: 13,1% · Mo: 18% 1463 9 21 48,2% 🏆 Me: 45% · σ: 15,4% · Mo: 38% 528 1
geografia poziom rozszerzony (M) 41 47,4% 🏆 Me: 47% · σ: 14,5% · Mo: 35% 695 5 11 39,3% Me: 32% · σ: 19,2% · Mo: 23% 1084 1
język angielski poziom podstawowy (M) 88 81,4% Me: 87,5% · σ: 16,5% · Mo: 93% 1301 11 76 91,0% 🏆 Me: 95% · σ: 11,7% · Mo: 95% 438 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 72 66,7% Me: 72,5% · σ: 21,1% · Mo: 78% 1664 11 64 80,6% 🏆 Me: 83% · σ: 15,4% · Mo: 78% 465 1
język angielski ustny (M) 88 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1983 11 76 85,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 956 1
język polski poziom podstawowy (M) 88 61,2% Me: 62% · σ: 12,6% · Mo: 57% 1259 12 76 71,0% 🏆 Me: 72% · σ: 12,8% · Mo: 52% 340 1
język polski poziom rozszerzony (M) 21 34,0% Me: 29% · σ: 25,6% · Mo: 0% 1369 10 30 69,9% 🏆 Me: 72,5% · σ: 21,2% · Mo: 97% 129 1
język polski ustny (M) 88 88,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 163 1 76 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 403 1
matematyka poziom podstawowy (M) 88 58,5% Me: 56% · σ: 17,4% · Mo: 50% 1410 9 76 69,2% 🏆 Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: 54% 765 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 6 21% Me: 14% · σ: 18,2% · Mo: 4% 1331 8 21 43,6% 🏆 Me: 50% · σ: 19,7% · Mo: 54% 511 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARMII KRAJOWEJ W TARNOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,7%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARMII KRAJOWEJ W TARNOWIE wypada lepiej w 2, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W TARNOWIE PODGÓRNYM w 8.

Największe różnice

Przedmiot XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARMII KRAJOWEJ W TARNOWIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W TARNOWIE PODGÓRNYM Różnica
język polski 34,0% 69,9% 35,9 pkt proc.
matematyka 21% 43,6% 22,6 pkt proc.
biologia 26,1% 48,2% 22,2 pkt proc.
język angielski 66,7% 80,6% 13,8 pkt proc.
matematyka 58,5% 69,2% 10,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 30 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.