Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ZIEMI KOCIEWSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W STAROGARDZIE GDAŃSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 98,5%
📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 82,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 43,8% Me: 43,5% · σ: 19,0% · Mo: 53% | 856 | 2 | 9 | 34,3% Me: 32% · σ: 6,6% · Mo: 28% | 1392 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 84,8% Me: 92% · σ: 16,6% · Mo: 95% | 970 | 2 | 28 | 63,2% Me: 66% · σ: 21,9% · Mo: 43% | 3225 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 192 | 71,3% Me: 77% · σ: 21,7% · Mo: 95% | 1200 | 2 | 22 | 44,5% Me: 40% · σ: 21,4% · Mo: 55% | 3720 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 96,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 84 | 2 | 28 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 184 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 205 | 72,1% Me: 73% · σ: 12,4% · Mo: 80% | 262 | 2 | 28 | 50,5% Me: 47,5% · σ: 14,7% · Mo: 38% | 2632 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 80 | 49,0% Me: 46% · σ: 24,1% · Mo: 37% | 729 | 1 | 8 | 10% Me: 10% · σ: 8,6% · Mo: 0% | 2139 | 4 |
| język polski ustny (M) | 205 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 329 | 3 | 28 | 66,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2148 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 205 | 64,9% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 56% | 1011 | 2 | 28 | 35,9% Me: 33% · σ: 10,0% · Mo: 32% | 3546 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ZIEMI KOCIEWSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,5% vs 82,1%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ZIEMI KOCIEWSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM wypada lepiej w 8, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W STAROGARDZIE GDAŃSKIM w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ZIEMI KOCIEWSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W STAROGARDZIE GDAŃSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 49,0% | 10% | 39,0 pkt proc. |
| matematyka | 64,9% | 35,9% | 29,0 pkt proc. |
| język angielski | 71,3% | 44,5% | 26,9 pkt proc. |
| język polski | 72,1% | 50,5% | 21,6 pkt proc. |
| język angielski | 84,8% | 63,2% | 21,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 80 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.