Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 16276)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 9283)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 100 59,1% Me: 60% · σ: 16,4% · Mo: 52% 229 7 61 64,8% 🏆 Me: 67% · σ: 13,9% · Mo: 53% 125 3
chemia poziom rozszerzony (M) 88 51,8% Me: 55% · σ: 21,6% · Mo: 37% 242 6 37 64,6% 🏆 Me: 68% · σ: 21,5% · Mo: 72% 71 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 65 44,3% Me: 45% · σ: 21,1% · Mo: 28% 361 6 15 51% 🏆 Me: 58% · σ: 24,8% · Mo: 28% 264 4
geografia poziom rozszerzony (M) 41 67,8% 🏆 Me: 75% · σ: 21,3% · Mo: 80% 149 2 64 66,3% Me: 67% · σ: 13,4% · Mo: 55% 177 3
historia poziom rozszerzony (M) 13 58,5% Me: 58% · σ: 22,4% · Mo: 57% 307 7 20 74,8% 🏆 Me: 80% · σ: 16,2% · Mo: 83% 49 1
język angielski poziom podstawowy (M) 298 91,9% Me: 95% · σ: 9,2% · Mo: 97% 356 6 208 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% 107 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 261 82,3% Me: 87% · σ: 15,6% · Mo: 88% 362 4 165 88,2% 🏆 Me: 92% · σ: 12,4% · Mo: 97% 127 2
język angielski ustny (M) 298 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 231 6 208 97,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 73 3
język polski poziom podstawowy (M) 300 70,2% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 67% 414 6 211 76,7% 🏆 Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% 85 1
język polski poziom rozszerzony (M) 54 62,4% Me: 64,5% · σ: 25,2% · Mo: 66% 271 6 66 75,3% 🏆 Me: 78,5% · σ: 17,7% · Mo: 89% 59 1
język polski ustny (M) 300 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 703 17 211 94,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 26 2
matematyka poziom podstawowy (M) 300 84% 🏆 Me: 89% · σ: 15,0% · Mo: 98% 148 3 211 80,2% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 266 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 189 52,1% Me: 54% · σ: 23,1% · Mo: 50% 278 6 76 57,2% 🏆 Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 68% 190 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 9 64% Me: 72% · σ: 22,5% · Mo: -% 155 4 26 78,9% 🏆 Me: 81% · σ: 11,2% · Mo: 88% 28 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 2, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE w 12.

Największe różnice

Przedmiot IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE Różnica
historia 58,5% 74,8% 16,4 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 64% 78,9% 14,9 pkt proc.
język polski 79,4% 94,1% 14,7 pkt proc.
chemia 51,8% 64,6% 12,9 pkt proc.
język polski 62,4% 75,3% 12,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 20 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.