Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI czy IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 16275)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 16276)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 107 71,5% 🏆 Me: 75% · σ: 13,4% · Mo: 75% 42 1 100 59,1% Me: 60% · σ: 16,4% · Mo: 52% 229 7
chemia poziom rozszerzony (M) 93 71,6% 🏆 Me: 75% · σ: 17,9% · Mo: 82% 28 1 88 51,8% Me: 55% · σ: 21,6% · Mo: 37% 242 6
fizyka poziom rozszerzony (M) 61 62,1% 🏆 Me: 67% · σ: 23,4% · Mo: 78% 103 1 65 44,3% Me: 45% · σ: 21,1% · Mo: 28% 361 6
geografia poziom rozszerzony (M) 37 68,7% 🏆 Me: 72% · σ: 15,7% · Mo: 50% 137 1 41 67,8% Me: 75% · σ: 21,3% · Mo: 80% 149 2
historia poziom rozszerzony (M) 8 72,4% 🏆 Me: 81,5% · σ: 26,0% · Mo: -% 72 2 13 58,5% Me: 58% · σ: 22,4% · Mo: 57% 307 7
język angielski poziom podstawowy (M) 244 95,6% 🏆 Me: 98% · σ: 6,2% · Mo: 98% 105 1 298 91,9% Me: 95% · σ: 9,2% · Mo: 97% 356 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 220 89,7% 🏆 Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 93% 88 1 261 82,3% Me: 87% · σ: 15,6% · Mo: 88% 362 4
język angielski ustny (M) 244 95,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 121 5 298 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 231 6
język polski poziom podstawowy (M) 247 73,7% 🏆 Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 85% 194 3 300 70,2% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 67% 414 6
język polski poziom rozszerzony (M) 46 73,9% 🏆 Me: 80% · σ: 22,1% · Mo: 91% 74 2 54 62,4% Me: 64,5% · σ: 25,2% · Mo: 66% 271 6
język polski ustny (M) 247 84,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 348 12 300 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 703 17
matematyka poziom podstawowy (M) 247 89,0% 🏆 Me: 94% · σ: 12,0% · Mo: 98% 68 1 300 84% Me: 89% · σ: 15,0% · Mo: 98% 148 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 131 63,1% 🏆 Me: 62% · σ: 19,8% · Mo: 76% 96 1 189 52,1% Me: 54% · σ: 23,1% · Mo: 50% 278 6
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 26 73,6% 🏆 Me: 81% · σ: 18,4% · Mo: 90% 66 2 9 64% Me: 72% · σ: 22,5% · Mo: -% 155 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI wypada lepiej w 14, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Różnica
chemia 71,6% 51,8% 19,9 pkt proc.
fizyka 62,1% 44,3% 17,8 pkt proc.
historia 72,4% 58,5% 13,9 pkt proc.
biologia 71,5% 59,1% 12,4 pkt proc.
język polski 73,9% 62,4% 11,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom dwujęzyczny (M), język łaciński i kultura antyczna poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 93 osób w szkole A i 88 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.