Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
📍 Ostrzeszów | Zdawalność: 97,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 107 | 71,5% Me: 75% · σ: 13,4% · Mo: 75% | 42 | 1 | 47 | 54,9% Me: 58% · σ: 19,9% · Mo: 45% | 320 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 93 | 71,6% Me: 75% · σ: 17,9% · Mo: 82% | 28 | 1 | 43 | 50,6% Me: 57% · σ: 21,7% · Mo: 58% | 256 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 62,1% Me: 67% · σ: 23,4% · Mo: 78% | 103 | 1 | 27 | 58,3% Me: 58% · σ: 22,0% · Mo: 58% | 156 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 68,7% Me: 72% · σ: 15,7% · Mo: 50% | 137 | 1 | 24 | 38% Me: 35% · σ: 19,8% · Mo: 17% | 1156 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 72,4% Me: 81,5% · σ: 26,0% · Mo: -% | 72 | 2 | 23 | 47,7% Me: 44,5% · σ: 22,3% · Mo: 42% | 609 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 244 | 95,6% Me: 98% · σ: 6,2% · Mo: 98% | 105 | 1 | 132 | 87,1% Me: 92% · σ: 14,2% · Mo: 98% | 785 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 220 | 89,7% Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 93% | 88 | 1 | 112 | 77,1% Me: 85% · σ: 20,3% · Mo: 95% | 709 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 244 | 95,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 121 | 5 | 132 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 615 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 247 | 73,7% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 85% | 194 | 3 | 133 | 68,3% Me: 68% · σ: 14,5% · Mo: 63% | 556 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 46 | 73,9% Me: 80% · σ: 22,1% · Mo: 91% | 74 | 2 | 31 | 54,4% Me: 57% · σ: 21,2% · Mo: 51% | 518 | 1 |
| język polski ustny (M) | 247 | 84,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 348 | 12 | 133 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1503 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 247 | 89,0% Me: 94% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 68 | 1 | 133 | 73,8% Me: 78% · σ: 20,8% · Mo: 96% | 505 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 131 | 63,1% Me: 62% · σ: 19,8% · Mo: 76% | 96 | 1 | 46 | 45,8% Me: 47% · σ: 26,7% · Mo: 28% | 447 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,7%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI wypada lepiej w 13, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 68,7% | 38% | 30,7 pkt proc. |
| historia | 72,4% | 47,7% | 24,7 pkt proc. |
| chemia | 71,6% | 50,6% | 21,0 pkt proc. |
| język polski | 73,9% | 54,4% | 19,5 pkt proc. |
| matematyka | 63,1% | 45,8% | 17,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 24 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.