Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 i PUBLICZNE TECHNIKUM NR 3 W OPOLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 27,4% Me: 32% · σ: 6,8% · Mo: 32% | 1380 | 9 | 6 | 27,3% Me: 29% · σ: 8,0% · Mo: 33% | 1383 | 10 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 42,9% Me: 45,5% · σ: 14,4% · Mo: 55% | 902 | 6 | 45 | 42,2% Me: 38% · σ: 16,8% · Mo: 35% | 932 | 7 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 25 | 32,6% Me: 32% · σ: 15,4% · Mo: 18% | 357 | 5 | 11 | 46,5% Me: 44% · σ: 14,6% · Mo: 28% | 165 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 148 | 90,6% Me: 93% · σ: 9,2% · Mo: 97% | 469 | 4 | 151 | 82,8% Me: 88% · σ: 17,8% · Mo: 93% | 1168 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 132 | 78,8% Me: 83% · σ: 16,5% · Mo: 87% | 593 | 4 | 135 | 69,7% Me: 73% · σ: 21,7% · Mo: 90% | 1363 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 148 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 647 | 9 | 151 | 85,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 955 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 61,9% Me: 62% · σ: 13,4% · Mo: 62% | 1173 | 8 | 158 | 66,0% Me: 67% · σ: 14,2% · Mo: 67% | 758 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 36,2% Me: 35,5% · σ: 19,2% · Mo: 20% | 1281 | 11 | 39 | 46,3% Me: 43% · σ: 25,9% · Mo: 29% | 847 | 6 |
| język polski ustny (M) | 152 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2292 | 17 | 158 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 929 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 82,5% Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 190 | 3 | 158 | 68,7% Me: 68% · σ: 19,2% · Mo: 96% | 789 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 148 | 31,6% Me: 28% · σ: 22,9% · Mo: 4% | 911 | 7 | 56 | 36,1% Me: 34% · σ: 21,0% · Mo: 34% | 751 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 97,5%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 wypada lepiej w 6, a PUBLICZNE TECHNIKUM NR 3 W OPOLU w 5.
| Przedmiot | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 3 W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 32,6% | 46,5% | 14,0 pkt proc. |
| matematyka | 82,5% | 68,7% | 13,8 pkt proc. |
| język polski | 64,8% | 76,8% | 12,0 pkt proc. |
| język polski | 36,2% | 46,3% | 10,1 pkt proc. |
| język angielski | 78,8% | 69,7% | 9,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 14,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.