Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU vs PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jarosław | Zdawalność: 97,6%
📍 Jarosław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| historia poziom rozszerzony (M) | 22 | 52,5% Me: 52% · σ: 23,9% · Mo: 30% | 466 | 2 | 8 | 42,8% Me: 38,5% · σ: 16,6% · Mo: 60% | 742 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 245 | 86,2% Me: 92% · σ: 14,8% · Mo: 97% | 861 | 1 | 35 | 79,0% Me: 90% · σ: 22,3% · Mo: 97% | 1518 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 193 | 76,0% Me: 82% · σ: 19,1% · Mo: 93% | 789 | 2 | 22 | 78,7% Me: 87,5% · σ: 20,3% · Mo: 87% | 600 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 245 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 875 | 4 | 34 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 106 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 245 | 68,5% Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 75% | 541 | 2 | 35 | 66,2% Me: 67% · σ: 12,5% · Mo: 55% | 735 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 57 | 47,4% Me: 51% · σ: 24,7% · Mo: 3% | 791 | 4 | 10 | 60,1% Me: 70% · σ: 26,2% · Mo: 80% | 332 | 2 |
| język polski ustny (M) | 245 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 171 | 2 | 35 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 160 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 245 | 66,4% Me: 68% · σ: 23,2% · Mo: 100% | 917 | 3 | 35 | 68,4% Me: 68% · σ: 20,6% · Mo: 68% | 805 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 44,7% Me: 50% · σ: 22,8% · Mo: 30% | 478 | 1 | 11 | 40,7% Me: 44% · σ: 21,4% · Mo: 38% | 600 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 16 | 39,5% Me: 42% · σ: 23,4% · Mo: 18% | 570 | 3 | 8 | 46,8% Me: 45% · σ: 19,1% · Mo: -% | 430 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 4, a PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU w 6.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU | PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 47,4% | 60,1% | 12,7 pkt proc. |
| język angielski | 86,4% | 96,3% | 9,9 pkt proc. |
| historia | 52,5% | 42,8% | 9,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 39,5% | 46,8% | 7,2 pkt proc. |
| język angielski | 86,2% | 79,0% | 7,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 57 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.