Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU czy TECHNIKUM NR 5 W JAROSŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Jarosław | Zdawalność: 97,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 92 | 50,7% Me: 52% · σ: 19,1% · Mo: 30% | 458 | 1 | 20 | 17,6% Me: 13,5% · σ: 9,9% · Mo: 12% | 2009 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 44 | 36,9% Me: 32,5% · σ: 24,9% · Mo: 10% | 604 | 2 | 7 | 5,4% Me: 5% · σ: 3,5% · Mo: 3% | 1253 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 54 | 45,9% Me: 42% · σ: 19,7% · Mo: 37% | 752 | 1 | 22 | 15,6% Me: 13% · σ: 9,5% · Mo: 13% | 2893 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 245 | 86,2% Me: 92% · σ: 14,8% · Mo: 97% | 861 | 1 | 140 | 60,0% Me: 60% · σ: 27,7% · Mo: 95% | 3514 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 193 | 76,0% Me: 82% · σ: 19,1% · Mo: 93% | 789 | 2 | 95 | 52,2% Me: 52% · σ: 26,4% · Mo: 10% | 3171 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 245 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 875 | 4 | 140 | 73,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2486 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 245 | 68,5% Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 75% | 541 | 2 | 140 | 52,8% Me: 53% · σ: 13,0% · Mo: 48% | 2342 | 13 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 57 | 47,4% Me: 51% · σ: 24,7% · Mo: 3% | 791 | 4 | 8 | 21,1% Me: 21,5% · σ: 16,8% · Mo: 0% | 1848 | 8 |
| język polski ustny (M) | 245 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 171 | 2 | 140 | 67,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2017 | 15 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 245 | 66,4% Me: 68% · σ: 23,2% · Mo: 100% | 917 | 3 | 140 | 40,8% Me: 40% · σ: 20,6% · Mo: 40% | 3093 | 13 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 44,7% Me: 50% · σ: 22,8% · Mo: 30% | 478 | 1 | 19 | 17,2% Me: 10% · σ: 16,4% · Mo: 6% | 1535 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (97,6% vs 70%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 5 W JAROSŁAWIU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU | TECHNIKUM NR 5 W JAROSŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 50,7% | 17,6% | 33,1 pkt proc. |
| chemia | 36,9% | 5,4% | 31,5 pkt proc. |
| geografia | 45,9% | 15,6% | 30,3 pkt proc. |
| matematyka | 44,7% | 17,2% | 27,6 pkt proc. |
| język polski | 47,4% | 21,1% | 26,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 92 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.