Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU i TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Jarosław | Zdawalność: 97,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 92 | 50,7% Me: 52% · σ: 19,1% · Mo: 30% | 458 | 1 | 6 | 19,2% Me: 16,5% · σ: 8,2% · Mo: 12% | 1890 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 54 | 45,9% Me: 42% · σ: 19,7% · Mo: 37% | 752 | 1 | 59 | 30,8% Me: 27% · σ: 14,6% · Mo: 25% | 1689 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 245 | 86,2% Me: 92% · σ: 14,8% · Mo: 97% | 861 | 1 | 88 | 58,8% Me: 60% · σ: 24,6% · Mo: 50% | 3613 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 193 | 76,0% Me: 82% · σ: 19,1% · Mo: 93% | 789 | 2 | 45 | 48,2% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 37% | 3472 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 245 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 875 | 4 | 87 | 60,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3823 | 15 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 245 | 68,5% Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 75% | 541 | 2 | 88 | 57,0% Me: 58% · σ: 14,7% · Mo: 63% | 1791 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 57 | 47,4% Me: 51% · σ: 24,7% · Mo: 3% | 791 | 4 | 6 | 46,3% Me: 53% · σ: 35,5% · Mo: -% | 843 | 5 |
| język polski ustny (M) | 245 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 171 | 2 | 88 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1489 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 245 | 66,4% Me: 68% · σ: 23,2% · Mo: 100% | 917 | 3 | 88 | 47,5% Me: 48% · σ: 20,1% · Mo: 52% | 2386 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 44,7% Me: 50% · σ: 22,8% · Mo: 30% | 478 | 1 | 5 | 30,4% Me: 26% · σ: 19,3% · Mo: 26% | 950 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (97,6% vs 81,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W JAROSŁAWIU | TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 50,7% | 19,2% | 31,5 pkt proc. |
| język angielski | 76,0% | 48,2% | 27,7 pkt proc. |
| język angielski | 86,2% | 58,8% | 27,4 pkt proc. |
| język angielski | 86,4% | 60,8% | 25,5 pkt proc. |
| matematyka | 66,4% | 47,5% | 19,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 92 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.