Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 100%
📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 46 | 62,1% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 72% | 166 | 1 | 42 | 50,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 30% | 475 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 38 | 51,8% Me: 55% · σ: 23,1% · Mo: 63% | 241 | 1 | 30 | 49,7% Me: 46,5% · σ: 21,7% · Mo: 38% | 277 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 56% Me: 52,5% · σ: 20,2% · Mo: 38% | 187 | 1 | 16 | 47,2% Me: 53% · σ: 24,9% · Mo: 15% | 316 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 76,7% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 68% | 43 | 1 | 57 | 56,2% Me: 57% · σ: 18,3% · Mo: 50% | 399 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 15 | 55,9% Me: 55% · σ: 25,6% · Mo: 70% | 374 | 2 | 12 | 67,8% Me: 72% · σ: 16,7% · Mo: 60% | 124 | 1 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 29 | 76,7% Me: 77% · σ: 7,4% · Mo: 77% | 227 | 1 | 49 | 74,6% Me: 77% · σ: 10,8% · Mo: 72% | 278 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 159 | 96,0% Me: 97% · σ: 3,7% · Mo: 97% | 70 | 1 | 172 | 92,3% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% | 325 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 122 | 86,6% Me: 90% · σ: 11,4% · Mo: 95% | 184 | 1 | 106 | 76,3% Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 87% | 762 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 159 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 146 | 1 | 172 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 245 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 159 | 66,5% Me: 65% · σ: 12,9% · Mo: 63% | 702 | 3 | 173 | 68,7% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 73% | 525 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 37 | 72,8% Me: 69% · σ: 18,8% · Mo: 66% | 85 | 1 | 31 | 62,5% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 60% | 270 | 2 |
| język polski ustny (M) | 159 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 801 | 1 | 173 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1349 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 159 | 85,6% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 120 | 1 | 173 | 76,0% Me: 78% · σ: 18,1% · Mo: 82% | 421 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 85 | 58,9% Me: 60% · σ: 20,8% · Mo: 58% | 154 | 1 | 72 | 44,7% Me: 42% · σ: 23,6% · Mo: 10% | 479 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH wypada lepiej w 12, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 76,7% | 56,2% | 20,5 pkt proc. |
| matematyka | 58,9% | 44,7% | 14,2 pkt proc. |
| biologia | 62,1% | 50,0% | 12,1 pkt proc. |
| historia | 55,9% | 67,8% | 11,8 pkt proc. |
| język polski | 72,8% | 62,5% | 10,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 57 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.