Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 100%
📍 Tarnów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 46 | 62,1% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 72% | 166 | 1 | 90 | 56,6% Me: 58% · σ: 18,8% · Mo: 73% | 279 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 38 | 51,8% Me: 55% · σ: 23,1% · Mo: 63% | 241 | 1 | 39 | 58,7% Me: 62% · σ: 23,9% · Mo: 53% | 133 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 56% Me: 52,5% · σ: 20,2% · Mo: 38% | 187 | 1 | 8 | 41,8% Me: 39,5% · σ: 20,7% · Mo: 65% | 412 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 76,7% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 68% | 43 | 1 | 71 | 61,4% Me: 65% · σ: 19,3% · Mo: 35% | 258 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 159 | 96,0% Me: 97% · σ: 3,7% · Mo: 97% | 70 | 1 | 222 | 92,0% Me: 95% · σ: 9,8% · Mo: 97% | 352 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 122 | 86,6% Me: 90% · σ: 11,4% · Mo: 95% | 184 | 1 | 199 | 82,0% Me: 87% · σ: 15,9% · Mo: 95% | 381 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 159 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 146 | 1 | 222 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 431 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 159 | 66,5% Me: 65% · σ: 12,9% · Mo: 63% | 702 | 3 | 222 | 70,4% Me: 72% · σ: 14,6% · Mo: 78% | 400 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 37 | 72,8% Me: 69% · σ: 18,8% · Mo: 66% | 85 | 1 | 28 | 60,2% Me: 67% · σ: 30,9% · Mo: 91% | 328 | 1 |
| język polski ustny (M) | 159 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 801 | 1 | 222 | 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1015 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 159 | 85,6% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 120 | 1 | 222 | 79,1% Me: 82% · σ: 16,0% · Mo: 82% | 308 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 85 | 58,9% Me: 60% · σ: 20,8% · Mo: 58% | 154 | 1 | 75 | 47,7% Me: 50% · σ: 25,0% · Mo: 10% | 388 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH wypada lepiej w 10, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 76,7% | 61,4% | 15,3 pkt proc. |
| fizyka | 56% | 41,8% | 14,2 pkt proc. |
| język polski | 72,8% | 60,2% | 12,6 pkt proc. |
| matematyka | 58,9% | 47,7% | 11,2 pkt proc. |
| chemia | 51,8% | 58,7% | 6,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 71 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.