Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 100%
📍 Tarnów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 46 | 62,1% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 72% | 166 | 1 | 54 | 54% Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 40% | 342 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 38 | 51,8% Me: 55% · σ: 23,1% · Mo: 63% | 241 | 1 | 46 | 47,3% Me: 47% · σ: 21,1% · Mo: 47% | 322 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 56% Me: 52,5% · σ: 20,2% · Mo: 38% | 187 | 1 | 26 | 52,1% Me: 57,5% · σ: 26,4% · Mo: 40% | 245 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 76,7% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 68% | 43 | 1 | 32 | 57,1% Me: 60% · σ: 19,8% · Mo: 70% | 368 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 15 | 55,9% Me: 55% · σ: 25,6% · Mo: 70% | 374 | 2 | 32 | 68,6% Me: 68,5% · σ: 19,8% · Mo: 100% | 113 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 159 | 96,0% Me: 97% · σ: 3,7% · Mo: 97% | 70 | 1 | 208 | 92,9% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 98% | 285 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 122 | 86,6% Me: 90% · σ: 11,4% · Mo: 95% | 184 | 1 | 190 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 93% | 301 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 159 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 146 | 1 | 208 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 257 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 159 | 66,5% Me: 65% · σ: 12,9% · Mo: 63% | 702 | 3 | 210 | 79,3% Me: 80% · σ: 11,5% · Mo: 75% | 35 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 37 | 72,8% Me: 69% · σ: 18,8% · Mo: 66% | 85 | 1 | 45 | 56,2% Me: 58,5% · σ: 23,2% · Mo: 29% | 454 | 2 |
| język polski ustny (M) | 159 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 801 | 1 | 209 | 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 869 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 159 | 85,6% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 120 | 1 | 209 | 83,5% Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 96% | 159 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 85 | 58,9% Me: 60% · σ: 20,8% · Mo: 58% | 154 | 1 | 117 | 53,5% Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 66% | 248 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH wypada lepiej w 11, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 76,7% | 57,1% | 19,6 pkt proc. |
| język polski | 72,8% | 56,2% | 16,6 pkt proc. |
| język polski | 66,5% | 79,3% | 12,7 pkt proc. |
| historia | 55,9% | 68,6% | 12,7 pkt proc. |
| biologia | 62,1% | 54% | 8,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 32 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.