Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI". Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 77,2% Me: 78% · σ: 15,7% · Mo: 100% | 12 | 1 | 6 | 54,5% Me: 61,5% · σ: 24,7% · Mo: -% | 210 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 92 | 96,2% Me: 97% · σ: 5,1% · Mo: 97% | 66 | 1 | 76 | 95,8% Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% | 91 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 91 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 26 | 1 | 69 | 87,3% Me: 92% · σ: 10,9% · Mo: 95% | 170 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 92 | 99,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | 1 | 76 | 96,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 111 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 100 | 81,9% Me: 82% · σ: 8,9% · Mo: 75% | 13 | 1 | 76 | 72,3% Me: 74% · σ: 10,4% · Mo: 75% | 253 | 7 |
| język polski ustny (M) | 100 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 151 | 3 | 76 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 140 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 100 | 91,8% Me: 96% · σ: 10,9% · Mo: 100% | 31 | 1 | 76 | 87,1% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 94% | 93 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 66 | 78,6% Me: 80% · σ: 14,7% · Mo: 76% | 5 | 1 | 70 | 49,3% Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 82% | 350 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" w 1.
| Przedmiot | XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 78,6% | 49,3% | 29,3 pkt proc. |
| fizyka | 77,2% | 54,5% | 22,7 pkt proc. |
| język polski | 81,9% | 72,3% | 9,6 pkt proc. |
| język angielski | 92,5% | 87,3% | 5,3 pkt proc. |
| matematyka | 91,8% | 87,1% | 4,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 66 osób w szkole A i 70 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.