Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Szczecinek | Zdawalność: 91,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 29 | 76,4% Me: 80% · σ: 14,6% · Mo: 63% | 17 | 1 | 10 | 57,3% Me: 59,5% · σ: 12,2% · Mo: 48% | 264 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 27 | 69,1% Me: 78% · σ: 22,2% · Mo: 85% | 43 | 1 | 9 | 55,7% Me: 60% · σ: 19,8% · Mo: 68% | 177 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 77,2% Me: 78% · σ: 15,7% · Mo: 100% | 12 | 1 | 7 | 56,7% Me: 60% · σ: 12,9% · Mo: -% | 175 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 92 | 96,2% Me: 97% · σ: 5,1% · Mo: 97% | 66 | 1 | 24 | 91,8% Me: 95% · σ: 7,0% · Mo: 95% | 362 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 91 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 26 | 1 | 23 | 80,2% Me: 88% · σ: 18,2% · Mo: 90% | 492 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 92 | 99,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | 1 | 24 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 18 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 100 | 81,9% Me: 82% · σ: 8,9% · Mo: 75% | 13 | 1 | 24 | 78,8% Me: 81% · σ: 8,1% · Mo: 82% | 43 | 1 |
| język polski ustny (M) | 100 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 151 | 3 | 24 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 986 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 100 | 91,8% Me: 96% · σ: 10,9% · Mo: 100% | 31 | 1 | 24 | 70,8% Me: 82% · σ: 23,8% · Mo: 90% | 684 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 66 | 78,6% Me: 80% · σ: 14,7% · Mo: 76% | 5 | 1 | 9 | 32% Me: 30% · σ: 19,3% · Mo: -% | 896 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 91,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 10, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU w 0.
| Przedmiot | XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SZCZECINKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 78,6% | 32% | 46,6 pkt proc. |
| matematyka | 91,8% | 70,8% | 21,0 pkt proc. |
| fizyka | 77,2% | 56,7% | 20,5 pkt proc. |
| biologia | 76,4% | 57,3% | 19,1 pkt proc. |
| chemia | 69,1% | 55,7% | 13,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 66 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.