Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gdynia | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 29 | 76,4% Me: 80% · σ: 14,6% · Mo: 63% | 17 | 1 | 37 | 69,8% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 82% | 56 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 27 | 69,1% Me: 78% · σ: 22,2% · Mo: 85% | 43 | 1 | 41 | 78,6% Me: 82% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 6 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 77,2% Me: 78% · σ: 15,7% · Mo: 100% | 12 | 1 | 45 | 72,4% Me: 75% · σ: 18,8% · Mo: 68% | 36 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 76% Me: 73,5% · σ: 12,1% · Mo: -% | 49 | 1 | 25 | 79,8% Me: 80% · σ: 8,7% · Mo: 83% | 26 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 84% Me: 82,5% · σ: 11,5% · Mo: 100% | 12 | 1 | 16 | 80,8% Me: 86% · σ: 17,4% · Mo: 100% | 21 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 92 | 96,2% Me: 97% · σ: 5,1% · Mo: 97% | 66 | 1 | 149 | 97,0% Me: 97% · σ: 2,9% · Mo: 97% | 33 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 91 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 26 | 1 | 96 | 93,0% Me: 95% · σ: 7,9% · Mo: 97% | 19 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 92 | 99,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | 1 | 149 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 64 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 100 | 81,9% Me: 82% · σ: 8,9% · Mo: 75% | 13 | 1 | 154 | 78,8% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 82% | 45 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 72,5% Me: 69% · σ: 18,1% · Mo: 89% | 89 | 4 | 24 | 75,5% Me: 77% · σ: 18,7% · Mo: 100% | 56 | 1 |
| język polski ustny (M) | 100 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 151 | 3 | 154 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 90 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 100 | 91,8% Me: 96% · σ: 10,9% · Mo: 100% | 31 | 1 | 154 | 93,2% Me: 96% · σ: 9,1% · Mo: 100% | 20 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 66 | 78,6% Me: 80% · σ: 14,7% · Mo: 76% | 5 | 1 | 105 | 73,6% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 72% | 20 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 6, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP w 7.
| Przedmiot | XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 69,1% | 78,6% | 9,5 pkt proc. |
| biologia | 76,4% | 69,8% | 6,6 pkt proc. |
| matematyka | 78,6% | 73,6% | 5,0 pkt proc. |
| fizyka | 77,2% | 72,4% | 4,8 pkt proc. |
| geografia | 76% | 79,8% | 3,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 9,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 41 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.