Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATERÓW MONTE CASSINO vs TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 15718)

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATERÓW MONTE CASSINO

📍 Szczecin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 17819)

TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE

📍 Szczecin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 10 33,5% 🏆 Me: 34% · σ: 23,4% · Mo: 13% 540 8 16 28,3% Me: 21,5% · σ: 19,5% · Mo: 13% 613 9
geografia poziom rozszerzony (M) 49 65,9% 🏆 Me: 67% · σ: 18,1% · Mo: 67% 185 5 8 42,5% Me: 41,5% · σ: 7,7% · Mo: 47% 915 17
historia poziom rozszerzony (M) 16 62,1% 🏆 Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 37% 216 3 6 60% Me: 64% · σ: 16,2% · Mo: 77% 271 4
informatyka poziom rozszerzony (M) 9 38,9% 🏆 Me: 38% · σ: 13,4% · Mo: 24% 273 2 25 37,6% Me: 34% · σ: 17,9% · Mo: 30% 292 3
język angielski poziom podstawowy (M) 235 95,7% 🏆 Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 98% 97 3 143 89,4% Me: 92% · σ: 9,5% · Mo: 97% 573 12
język angielski poziom rozszerzony (M) 232 88,9% 🏆 Me: 92% · σ: 10,0% · Mo: 95% 108 3 125 79,5% Me: 82% · σ: 14,9% · Mo: 78% 542 9
język angielski ustny (M) 234 98,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 32 3 143 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 530 13
język polski poziom podstawowy (M) 263 77,4% 🏆 Me: 80% · σ: 12,2% · Mo: 75% 68 3 143 64,0% Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 70% 955 23
język polski ustny (M) 263 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 974 17 143 81,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 519 7
matematyka poziom podstawowy (M) 263 79,2% Me: 82% · σ: 14,8% · Mo: 78% 301 7 143 79,2% 🏆 Me: 80% · σ: 13,9% · Mo: 64% 298 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 106 48,4% 🏆 Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 70% 372 7 96 34,2% Me: 32% · σ: 22,4% · Mo: 4% 818 12

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATERÓW MONTE CASSINO wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE w 1, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATERÓW MONTE CASSINO TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE Różnica
geografia 65,9% 42,5% 23,4 pkt proc.
matematyka 48,4% 34,2% 14,2 pkt proc.
język polski 77,4% 64,0% 13,4 pkt proc.
język angielski 88,9% 79,5% 9,4 pkt proc.
język angielski 98,2% 90,0% 8,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.