Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE czy TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 15476)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE

📍 Mława | Zdawalność: 98,0%

SZKOŁA B (RSPO: 27076)

TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE

📍 Mława | Zdawalność: 94,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 38 50,7% Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 57% 453 4 8 53,1% 🏆 Me: 60% · σ: 28,5% · Mo: -% 374 3
geografia poziom rozszerzony (M) 44 51,8% 🏆 Me: 51% · σ: 18,8% · Mo: 43% 548 2 15 29% Me: 28% · σ: 18,5% · Mo: 7% 1827 6
język angielski poziom podstawowy (M) 146 88,5% 🏆 Me: 93% · σ: 13,0% · Mo: 100% 655 2 57 78,4% Me: 92% · σ: 23,8% · Mo: 95% 1583 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 102 74,5% 🏆 Me: 78% · σ: 20,0% · Mo: 73% 932 2 37 49,5% Me: 50% · σ: 27,9% · Mo: 10% 3380 7
język angielski ustny (M) 146 90,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 495 2 57 58,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3977 9
język polski poziom podstawowy (M) 147 74,5% 🏆 Me: 73% · σ: 10,3% · Mo: 72% 154 2 59 69,1% Me: 73% · σ: 19,0% · Mo: 73% 492 3
język polski ustny (M) 147 80,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 604 3 59 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1608 8
matematyka poziom podstawowy (M) 147 74,2% 🏆 Me: 76% · σ: 19,2% · Mo: 78% 491 2 59 73,3% Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 92% 534 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,0% vs 94,9%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE Różnica
język angielski 90,4% 58,6% 31,8 pkt proc.
język angielski 74,5% 49,5% 25,0 pkt proc.
geografia 51,8% 29% 22,8 pkt proc.
język angielski 88,5% 78,4% 10,1 pkt proc.
język polski 80,6% 70,6% 10,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 146 osób w szkole A i 57 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.