Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 15373)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU

📍 Rabka-Zdrój | Zdawalność: 98,6%

SZKOŁA B (RSPO: 21678)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU

📍 Rabka-Zdrój | Zdawalność: 98,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 41 41,3% Me: 40% · σ: 17,8% · Mo: 55% 780 2 27 51,4% 🏆 Me: 50% · σ: 18,8% · Mo: 47% 431 1
chemia poziom rozszerzony (M) 14 29,8% Me: 27% · σ: 17,5% · Mo: 27% 777 2 15 41,7% 🏆 Me: 33% · σ: 23,9% · Mo: 7% 459 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 5 59,8% Me: 60% · σ: 23,1% · Mo: -% 143 2 7 79,3% 🏆 Me: 90% · σ: 16,8% · Mo: 65% 6 1
geografia poziom rozszerzony (M) 41 43,2% Me: 43% · σ: 17,4% · Mo: 33% 886 3 23 68,0% 🏆 Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 78% 147 1
historia poziom rozszerzony (M) 10 50,9% Me: 52,5% · σ: 19,8% · Mo: -% 503 2 13 65% 🏆 Me: 72% · σ: 16,7% · Mo: 72% 159 1
język angielski poziom podstawowy (M) 142 81,4% Me: 88% · σ: 18,7% · Mo: 93% 1290 3 91 90,6% 🏆 Me: 93% · σ: 9,8% · Mo: 97% 475 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 127 65,7% Me: 70% · σ: 23,5% · Mo: 80% 1783 4 74 80,1% 🏆 Me: 82% · σ: 15,7% · Mo: 97% 499 2
język angielski ustny (M) 142 86,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 884 1 91 82,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1265 2
język polski poziom podstawowy (M) 142 61,7% Me: 62% · σ: 12,2% · Mo: 63% 1203 2 91 68,0% 🏆 Me: 70% · σ: 11,6% · Mo: 70% 581 1
język polski poziom rozszerzony (M) 34 48,5% Me: 51% · σ: 24,8% · Mo: 3% 753 2 29 60,6% 🏆 Me: 71% · σ: 29,6% · Mo: 0% 320 1
język polski ustny (M) 142 66,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2124 4 91 88,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 137 1
matematyka poziom podstawowy (M) 142 68,1% Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 80% 828 3 91 74,3% 🏆 Me: 80% · σ: 19,4% · Mo: 86% 489 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 37 46,8% Me: 48% · σ: 23,2% · Mo: 58% 419 2 34 51,9% 🏆 Me: 54% · σ: 25,9% · Mo: 8% 280 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 98,6%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU w 12.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU Różnica
geografia 43,2% 68,0% 24,8 pkt proc.
język polski 66,3% 88,6% 22,3 pkt proc.
fizyka 59,8% 79,3% 19,5 pkt proc.
język angielski 65,7% 80,1% 14,4 pkt proc.
historia 50,9% 65% 14,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 24,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 41 osób w szkole A i 23 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.