Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W PRZASNYSZU vs TECHNIKUM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Przasnysz | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 52,0% Me: 52% · σ: 19,4% · Mo: 33% | 250 | 1 | 6 | 35% Me: 12% · σ: 36,2% · Mo: 7% | 505 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 44 | 56,4% Me: 58% · σ: 16,3% · Mo: 53% | 391 | 2 | 7 | 19% Me: 22% · σ: 5,4% · Mo: 23% | 2729 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 150 | 89,8% Me: 93% · σ: 10,5% · Mo: 100% | 540 | 1 | 94 | 74,6% Me: 82% · σ: 19,5% · Mo: 85% | 1978 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 139 | 80,4% Me: 83% · σ: 16,3% · Mo: 98% | 474 | 1 | 57 | 56,5% Me: 62% · σ: 26,0% · Mo: 70% | 2735 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 149 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 964 | 1 | 93 | 64,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3525 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 151 | 73,3% Me: 73% · σ: 11,5% · Mo: 70% | 203 | 1 | 95 | 56,9% Me: 58% · σ: 23,0% · Mo: 50% | 1805 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 18 | 55,3% Me: 61,5% · σ: 23,9% · Mo: 66% | 477 | 1 | 7 | 16% Me: 3% · σ: 18,8% · Mo: 0% | 1988 | 5 |
| język polski ustny (M) | 151 | 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1134 | 1 | 93 | 58,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3133 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 151 | 76,1% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 86% | 413 | 2 | 94 | 73,3% Me: 75% · σ: 18,7% · Mo: 62% | 530 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 39,9% Me: 36% · σ: 24,2% · Mo: 22% | 631 | 1 | 19 | 31,4% Me: 26% · σ: 30,4% · Mo: 0% | 916 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W PRZASNYSZU ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 93,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W PRZASNYSZU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W PRZASNYSZU | TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 55,3% | 16% | 39,3 pkt proc. |
| geografia | 56,4% | 19% | 37,4 pkt proc. |
| język angielski | 80,4% | 56,5% | 23,9 pkt proc. |
| język angielski | 85,7% | 64,5% | 21,2 pkt proc. |
| fizyka | 52,0% | 35% | 17,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.