Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 i TECHNIKUM NR 6 W GŁOGOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 15091)

TECHNIKUM NR 4

📍 Głogów | Zdawalność: 68,1%

SZKOŁA B (RSPO: 6923)

TECHNIKUM NR 6 W GŁOGOWIE

📍 Głogów | Zdawalność: 55,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 5 19,6% Me: 10% · σ: 21,3% · Mo: 7% 1856 6 20 27,4% 🏆 Me: 24,5% · σ: 14,9% · Mo: 13% 1376 4
geografia poziom rozszerzony (M) 7 35,1% Me: 32% · σ: 19,1% · Mo: 32% 1334 6 9 36,8% 🏆 Me: 35% · σ: 14,4% · Mo: 38% 1231 5
język angielski poziom podstawowy (M) 88 72,2% 🏆 Me: 80% · σ: 23,9% · Mo: 88% 2254 6 54 70,0% Me: 77,5% · σ: 23,3% · Mo: 83% 2496 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 68 55,4% 🏆 Me: 55% · σ: 23,9% · Mo: 32% 2849 8 36 55,3% Me: 55% · σ: 21,1% · Mo: 23% 2857 9
język angielski ustny (M) 87 78,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1749 5 54 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2464 10
język polski poziom podstawowy (M) 96 46,9% Me: 45% · σ: 14,3% · Mo: 30% 3124 7 56 48,1% 🏆 Me: 48% · σ: 19,4% · Mo: 53% 2954 6
język polski poziom rozszerzony (M) 18 17,1% 🏆 Me: 10% · σ: 20,4% · Mo: 0% 1963 7 10 1,5% Me: 1,5% · σ: 1,5% · Mo: 0% 2298 10
język polski ustny (M) 94 72,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1370 6 56 54,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3537 12
matematyka poziom podstawowy (M) 96 41,0% 🏆 Me: 38% · σ: 22,4% · Mo: 12% 3076 7 56 39,2% Me: 36% · σ: 20,0% · Mo: 16% 3255 9
matematyka poziom rozszerzony (M) 21 7,4% Me: 6% · σ: 8,0% · Mo: 0% 2128 8 10 7,6% 🏆 Me: 7% · σ: 6,3% · Mo: 4% 2114 7
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 7 13,7% Me: 12% · σ: 5,9% · Mo: 12% 211 3 6 17,5% 🏆 Me: 15,5% · σ: 8,5% · Mo: -% 153 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 ma wyższą zdawalność ogólną (68,1% vs 55,4%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 6 W GŁOGOWIE w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 TECHNIKUM NR 6 W GŁOGOWIE Różnica
język polski 72,6% 54,6% 18,0 pkt proc.
język polski 17,1% 1,5% 15,6 pkt proc.
biologia 19,6% 27,4% 7,8 pkt proc.
język angielski 78,9% 73,2% 5,6 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 13,7% 17,5% 3,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), język niemiecki poziom podstawowy (M), język niemiecki ustny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 94 osób w szkole A i 56 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.