Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%
📍 Ciechanowiec | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 75 | 69,1% Me: 73% · σ: 19,0% · Mo: 87% | 63 | 1 | 23 | 51,9% Me: 48% · σ: 14,8% · Mo: 48% | 413 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 57 | 68,6% Me: 70% · σ: 16,8% · Mo: 65% | 46 | 1 | 12 | 25,9% Me: 23,5% · σ: 11,4% · Mo: 18% | 866 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 62 | 74,1% Me: 78,5% · σ: 16,0% · Mo: 80% | 66 | 1 | 46 | 37,4% Me: 34% · σ: 16,3% · Mo: 22% | 1194 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 60,3% Me: 69% · σ: 26,6% · Mo: 22% | 56 | 1 | 6 | 26% Me: 21% · σ: 18,4% · Mo: -% | 445 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 90,1% Me: 95% · σ: 12,8% · Mo: 98% | 514 | 1 | 105 | 74,7% Me: 80% · σ: 21,0% · Mo: 92% | 1973 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 170 | 82,7% Me: 87,5% · σ: 15,3% · Mo: 97% | 342 | 1 | 44 | 77,9% Me: 79% · σ: 14,6% · Mo: 95% | 664 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 349 | 2 | 105 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2474 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 206 | 79,2% Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 82% | 36 | 1 | 110 | 57,7% Me: 58% · σ: 16,0% · Mo: 53% | 1685 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 77 | 64,3% Me: 66% · σ: 22,3% · Mo: 46% | 230 | 2 | 9 | 47,2% Me: 49% · σ: 19,7% · Mo: 49% | 799 | 1 |
| język polski ustny (M) | 206 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 136 | 1 | 110 | 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1721 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 206 | 81,4% Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 98% | 226 | 3 | 110 | 61,0% Me: 61% · σ: 19,1% · Mo: 66% | 1220 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 80 | 68,8% Me: 70% · σ: 21,7% · Mo: 100% | 52 | 1 | 17 | 34,4% Me: 32% · σ: 19,3% · Mo: 22% | 809 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 16 | 73,4% Me: 80% · σ: 15,8% · Mo: 80% | 70 | 1 | 9 | 38% Me: 32% · σ: 21,4% · Mo: -% | 598 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,2%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE wypada lepiej w 13, a LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 68,6% | 25,9% | 42,7 pkt proc. |
| geografia | 74,1% | 37,4% | 36,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 73,4% | 38% | 35,4 pkt proc. |
| matematyka | 68,8% | 34,4% | 34,5 pkt proc. |
| informatyka | 60,3% | 26% | 34,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 42,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 57 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.