Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%
📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 62 | 74,1% Me: 78,5% · σ: 16,0% · Mo: 80% | 66 | 1 | 20 | 28,4% Me: 23% · σ: 19,7% · Mo: 15% | 1891 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 90,1% Me: 95% · σ: 12,8% · Mo: 98% | 514 | 1 | 25 | 81,3% Me: 88% · σ: 17,0% · Mo: 88% | 1309 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 170 | 82,7% Me: 87,5% · σ: 15,3% · Mo: 97% | 342 | 1 | 16 | 78,9% Me: 78% · σ: 11,5% · Mo: 90% | 583 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 349 | 2 | 25 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3957 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 206 | 79,2% Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 82% | 36 | 1 | 25 | 69,5% Me: 75% · σ: 17,4% · Mo: 72% | 464 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 77 | 64,3% Me: 66% · σ: 22,3% · Mo: 46% | 230 | 2 | 6 | 78,3% Me: 82,5% · σ: 17,3% · Mo: 91% | 33 | 1 |
| język polski ustny (M) | 206 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 136 | 1 | 25 | 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2111 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 206 | 81,4% Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 98% | 226 | 3 | 25 | 81,4% Me: 86% · σ: 13,3% · Mo: 62% | 225 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE w 1, przy 1 remisach.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 74,1% | 28,4% | 45,7 pkt proc. |
| język angielski | 92,2% | 58,9% | 33,2 pkt proc. |
| język polski | 88,7% | 66,4% | 22,3 pkt proc. |
| język polski | 64,3% | 78,3% | 14,0 pkt proc. |
| język polski | 79,2% | 69,5% | 9,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 62 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.