Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W CIECHANOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%
📍 Ciechanów | Zdawalność: 98,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 75 | 69,1% Me: 73% · σ: 19,0% · Mo: 87% | 63 | 1 | 24 | 62,3% Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 60% | 160 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 62 | 74,1% Me: 78,5% · σ: 16,0% · Mo: 80% | 66 | 1 | 23 | 51,4% Me: 58% · σ: 19,3% · Mo: 62% | 561 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 90,1% Me: 95% · σ: 12,8% · Mo: 98% | 514 | 1 | 82 | 79,6% Me: 85% · σ: 16,7% · Mo: 93% | 1462 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 170 | 82,7% Me: 87,5% · σ: 15,3% · Mo: 97% | 342 | 1 | 43 | 59,1% Me: 58% · σ: 21,2% · Mo: 52% | 2453 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 349 | 2 | 82 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2781 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 206 | 79,2% Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 82% | 36 | 1 | 82 | 68,6% Me: 69% · σ: 16,8% · Mo: 68% | 531 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 77 | 64,3% Me: 66% · σ: 22,3% · Mo: 46% | 230 | 2 | 25 | 42,9% Me: 43% · σ: 30,4% · Mo: 0% | 990 | 5 |
| język polski ustny (M) | 206 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 136 | 1 | 82 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1110 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 206 | 81,4% Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 98% | 226 | 3 | 82 | 70,8% Me: 76% · σ: 20,3% · Mo: 88% | 683 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 80 | 68,8% Me: 70% · σ: 21,7% · Mo: 100% | 52 | 1 | 6 | 16% Me: 15% · σ: 12,3% · Mo: -% | 1611 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 16 | 73,4% Me: 80% · σ: 15,8% · Mo: 80% | 70 | 1 | 15 | 10,8% Me: 6% · σ: 10,7% · Mo: 4% | 1002 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,8%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE wypada lepiej w 11, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W CIECHANOWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W CIECHANOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 73,4% | 10,8% | 62,6 pkt proc. |
| matematyka | 68,8% | 16% | 52,8 pkt proc. |
| język angielski | 82,7% | 59,1% | 23,5 pkt proc. |
| geografia | 74,1% | 51,4% | 22,7 pkt proc. |
| język polski | 64,3% | 42,9% | 21,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 62,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.