Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 POLITECHNICZNE W ŚWIDNICY i TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 73 | 76,1% Me: 87% · σ: 22,2% · Mo: 87% | 1828 | 5 | 44 | 72,0% Me: 78,5% · σ: 22,2% · Mo: 48% | 2276 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 52 | 67,3% Me: 71% · σ: 22,5% · Mo: 60% | 1609 | 4 | 30 | 58,3% Me: 62% · σ: 22,1% · Mo: 50% | 2536 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 73 | 70,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2854 | 9 | 44 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1816 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 74 | 43,8% Me: 42,5% · σ: 14,6% · Mo: 42% | 3490 | 11 | 45 | 63,1% Me: 62% · σ: 12,9% · Mo: 55% | 1052 | 3 |
| język polski ustny (M) | 74 | 49,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4003 | 11 | 45 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1436 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 74 | 45,3% Me: 46% · σ: 21,7% · Mo: 20% | 2628 | 5 | 45 | 44,6% Me: 42% · σ: 19,5% · Mo: 22% | 2692 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 26 | 6,5% Me: 4% · σ: 8,7% · Mo: 0% | 2178 | 6 | 11 | 14,2% Me: 8% · σ: 15,2% · Mo: 6% | 1743 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY ma wyższą zdawalność ogólną (80% vs 78,1%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 POLITECHNICZNE W ŚWIDNICY wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 POLITECHNICZNE W ŚWIDNICY | TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 49,1% | 71,9% | 22,9 pkt proc. |
| język polski | 43,8% | 63,1% | 19,3 pkt proc. |
| język angielski | 67,3% | 58,3% | 9,0 pkt proc. |
| język angielski | 70,2% | 78,2% | 8,0 pkt proc. |
| matematyka | 6,5% | 14,2% | 7,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 74 osób w szkole A i 45 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.