Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO IM.ŚW.JANA BOSKO czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Piła | Zdawalność: 98,5%
📍 Piła | Zdawalność: 95,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 24 | 46,8% Me: 46,5% · σ: 19,2% · Mo: 23% | 593 | 5 | 97 | 48,8% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 45% | 511 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 16 | 34,8% Me: 25% · σ: 24,7% · Mo: 20% | 663 | 4 | 46 | 39,9% Me: 42,5% · σ: 22,5% · Mo: 12% | 521 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 49,9% Me: 45% · σ: 17,3% · Mo: 33% | 278 | 2 | 8 | 46,4% Me: 53,5% · σ: 25,4% · Mo: -% | 329 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 66,3% Me: 67% · σ: 19,0% · Mo: 67% | 175 | 1 | 54 | 50% Me: 50% · σ: 20,9% · Mo: 50% | 610 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 65 | 88,2% Me: 93% · σ: 14,7% · Mo: 97% | 689 | 3 | 284 | 89,3% Me: 95% · σ: 13,7% · Mo: 97% | 583 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 56 | 80,3% Me: 85% · σ: 15,4% · Mo: 90% | 479 | 2 | 237 | 80,1% Me: 85% · σ: 18,5% · Mo: 97% | 498 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 65 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 150 | 2 | 284 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1602 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 66 | 72,0% Me: 73% · σ: 11,2% · Mo: 73% | 269 | 1 | 288 | 69,0% Me: 70% · σ: 14,7% · Mo: 75% | 499 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 81,3% Me: 80% · σ: 15,7% · Mo: 100% | 18 | 1 | 129 | 50,8% Me: 51% · σ: 24,6% · Mo: 49% | 651 | 3 |
| język polski ustny (M) | 66 | 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 575 | 2 | 288 | 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1717 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 66 | 73,2% Me: 76% · σ: 21,5% · Mo: 98% | 542 | 2 | 288 | 66,3% Me: 66% · σ: 19,8% · Mo: 60% | 927 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 59,8% Me: 58% · σ: 15,0% · Mo: 70% | 141 | 1 | 63 | 51,9% Me: 52% · σ: 25,4% · Mo: 84% | 281 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 10 | 72,6% Me: 75% · σ: 12,3% · Mo: 72% | 75 | 1 | 15 | 30,5% Me: 28% · σ: 18,7% · Mo: 16% | 752 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO IM.ŚW.JANA BOSKO ma wyższą zdawalność ogólną (98,5% vs 95,8%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO IM.ŚW.JANA BOSKO wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE w 3.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO IM.ŚW.JANA BOSKO | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 72,6% | 30,5% | 42,1 pkt proc. |
| język polski | 81,3% | 50,8% | 30,5 pkt proc. |
| geografia | 66,3% | 50% | 16,3 pkt proc. |
| język angielski | 95,4% | 79,9% | 15,4 pkt proc. |
| język polski | 81,0% | 69,7% | 11,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 42,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.