Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W SŁUPSKU czy TECHNIKUM NR 5 W SŁUPSKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 14528)

TECHNIKUM NR 1 W SŁUPSKU

📍 Słupsk | Zdawalność: 85,6%

SZKOŁA B (RSPO: 14523)

TECHNIKUM NR 5 W SŁUPSKU

📍 Słupsk | Zdawalność: 79,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 9 19,1% 🏆 Me: 17% · σ: 15,0% · Mo: 17% 1896 8 11 16,6% Me: 13% · σ: 9,4% · Mo: 10% 2081 9
geografia poziom rozszerzony (M) 32 33,3% Me: 32,5% · σ: 17,7% · Mo: 15% 1477 9 22 36,5% 🏆 Me: 37% · σ: 14,6% · Mo: 42% 1249 6
język angielski poziom podstawowy (M) 88 80,2% 🏆 Me: 92% · σ: 21,3% · Mo: 95% 1409 5 81 77,3% Me: 88% · σ: 25,2% · Mo: 92% 1701 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 67 69,6% Me: 80% · σ: 25,3% · Mo: 90% 1376 7 53 72,0% 🏆 Me: 78% · σ: 21,0% · Mo: 87% 1131 4
język angielski ustny (M) 88 82,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1307 7 81 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1856 10
język polski poziom podstawowy (M) 90 54,8% 🏆 Me: 56% · σ: 13,8% · Mo: 57% 2069 5 81 49,3% Me: 50% · σ: 17,2% · Mo: 57% 2795 11
język polski poziom rozszerzony (M) 5 1,2% Me: 0% · σ: 1,5% · Mo: 0% 2304 12 6 19,5% 🏆 Me: 14,5% · σ: 19,0% · Mo: 3% 1892 7
język polski ustny (M) 90 68,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1891 8 80 64,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2357 12
matematyka poziom podstawowy (M) 90 57,7% 🏆 Me: 62% · σ: 26,1% · Mo: 22% 1473 5 81 44,8% Me: 44% · σ: 19,9% · Mo: 42% 2676 12

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W SŁUPSKU ma wyższą zdawalność ogólną (85,6% vs 79,7%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W SŁUPSKU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 5 W SŁUPSKU w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W SŁUPSKU TECHNIKUM NR 5 W SŁUPSKU Różnica
język polski 1,2% 19,5% 18,3 pkt proc.
matematyka 57,7% 44,8% 12,9 pkt proc.
język polski 54,8% 49,3% 5,4 pkt proc.
język angielski 82,5% 77,9% 4,6 pkt proc.
język polski 68,3% 64,3% 4,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 6 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.