Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 W SŁUPSKU i TECHNIKUM NR 4 W SŁUPSKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 36,5% Me: 37% · σ: 14,6% · Mo: 42% | 1249 | 6 | 30 | 28,4% Me: 27% · σ: 14,0% · Mo: 27% | 1901 | 11 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 77,3% Me: 88% · σ: 25,2% · Mo: 92% | 1701 | 7 | 106 | 73,5% Me: 85% · σ: 23,6% · Mo: 97% | 2122 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 53 | 72,0% Me: 78% · σ: 21,0% · Mo: 87% | 1131 | 4 | 75 | 65,0% Me: 74% · σ: 24,3% · Mo: 88% | 1850 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 81 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1856 | 10 | 106 | 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1731 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 81 | 49,3% Me: 50% · σ: 17,2% · Mo: 57% | 2795 | 11 | 106 | 47,6% Me: 47% · σ: 13,2% · Mo: 43% | 3025 | 13 |
| język polski ustny (M) | 80 | 64,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2357 | 12 | 106 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1641 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 81 | 44,8% Me: 44% · σ: 19,9% · Mo: 42% | 2676 | 12 | 106 | 52,2% Me: 52% · σ: 21,0% · Mo: 46% | 1937 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 W SŁUPSKU ma wyższą zdawalność ogólną (84,0% vs 79,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W SŁUPSKU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 4 W SŁUPSKU w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 W SŁUPSKU | TECHNIKUM NR 4 W SŁUPSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 36,5% | 28,4% | 8,1 pkt proc. |
| matematyka | 44,8% | 52,2% | 7,4 pkt proc. |
| język angielski | 72,0% | 65,0% | 7,0 pkt proc. |
| język polski | 64,3% | 70,3% | 6,0 pkt proc. |
| język angielski | 77,3% | 73,5% | 3,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 30 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.