Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. JANA BAŻYŃSKIEGO W OSTRÓDZIE vs TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ostróda | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 48 | 47,5% Me: 43,5% · σ: 18,6% · Mo: 27% | 562 | 1 | 9 | 19,1% Me: 15% · σ: 12,5% · Mo: 10% | 1896 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 38,3% Me: 39% · σ: 21,5% · Mo: 20% | 561 | 2 | 12 | 10,9% Me: 7% · σ: 9,8% · Mo: 5% | 1179 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 47 | 38,5% Me: 35% · σ: 18,4% · Mo: 32% | 1131 | 2 | 9 | 37,2% Me: 28% · σ: 20,9% · Mo: 28% | 1204 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 151 | 86,5% Me: 92% · σ: 14,4% · Mo: 97% | 841 | 2 | 86 | 68,5% Me: 74% · σ: 26,4% · Mo: 100% | 2660 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 137 | 74,6% Me: 80% · σ: 18,7% · Mo: 90% | 919 | 2 | 59 | 58,7% Me: 57% · σ: 25,5% · Mo: 83% | 2502 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 151 | 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 448 | 2 | 86 | 69,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2945 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 64,7% Me: 65% · σ: 15,0% · Mo: 62% | 877 | 1 | 86 | 51,2% Me: 52% · σ: 18,2% · Mo: 48% | 2542 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 54 | 47,2% Me: 43% · σ: 19,7% · Mo: 29% | 802 | 2 | 10 | 29,8% Me: 27,5% · σ: 21,6% · Mo: 0% | 1546 | 3 |
| język polski ustny (M) | 152 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 365 | 2 | 86 | 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2891 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 70,2% Me: 72% · σ: 19,1% · Mo: 78% | 709 | 2 | 86 | 50,8% Me: 49% · σ: 23,5% · Mo: 60% | 2072 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 69 | 30,6% Me: 26% · σ: 20,5% · Mo: 18% | 941 | 2 | 17 | 15,4% Me: 8% · σ: 14,6% · Mo: 8% | 1654 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. JANA BAŻYŃSKIEGO W OSTRÓDZIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 73,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. JANA BAŻYŃSKIEGO W OSTRÓDZIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. JANA BAŻYŃSKIEGO W OSTRÓDZIE | TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 47,5% | 19,1% | 28,4 pkt proc. |
| chemia | 38,3% | 10,9% | 27,4 pkt proc. |
| język polski | 84,3% | 60,2% | 24,0 pkt proc. |
| język angielski | 90,9% | 69,5% | 21,4 pkt proc. |
| matematyka | 70,2% | 50,8% | 19,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 48 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.