Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W ZGIERZU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zgierz | Zdawalność: 100%
📍 Zgierz | Zdawalność: 95,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 34 | 65,1% Me: 69% · σ: 19,5% · Mo: 75% | 116 | 1 | 26 | 40,7% Me: 38% · σ: 17,6% · Mo: 15% | 807 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 19 | 42,7% Me: 43% · σ: 22,5% · Mo: 43% | 440 | 1 | 14 | 21% Me: 15% · σ: 19,4% · Mo: 7% | 999 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 54,0% Me: 52,5% · σ: 18,4% · Mo: 52% | 469 | 1 | 25 | 43,6% Me: 40% · σ: 16,9% · Mo: 38% | 865 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 63,6% Me: 65% · σ: 22,8% · Mo: -% | 192 | 1 | 15 | 46,7% Me: 42% · σ: 21,7% · Mo: -% | 632 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 85,9% Me: 92% · σ: 15,2% · Mo: 95% | 884 | 1 | 117 | 84,4% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 92% | 1017 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 154 | 72,6% Me: 78% · σ: 22,4% · Mo: 95% | 1086 | 1 | 73 | 70,5% Me: 75% · σ: 17,8% · Mo: 80% | 1292 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 826 | 1 | 117 | 80,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1544 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 172 | 71,8% Me: 72,5% · σ: 12,4% · Mo: 70% | 282 | 1 | 121 | 66,1% Me: 67% · σ: 14,7% · Mo: 67% | 744 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 29 | 45,8% Me: 51% · σ: 27,7% · Mo: 3% | 873 | 2 | 38 | 44,1% Me: 40% · σ: 24,3% · Mo: 40% | 933 | 3 |
| język polski ustny (M) | 172 | 65,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2171 | 1 | 120 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2296 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 172 | 68,7% Me: 70% · σ: 20,8% · Mo: 90% | 790 | 1 | 121 | 58,0% Me: 52% · σ: 20,9% · Mo: 44% | 1454 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 93 | 29,1% Me: 22% · σ: 22,3% · Mo: 2% | 1007 | 2 | 28 | 31,9% Me: 29% · σ: 22,1% · Mo: 6% | 902 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 9 | 44% Me: 50% · σ: 12,5% · Mo: 52% | 475 | 1 | 8 | 38% Me: 40% · σ: 12,2% · Mo: 20% | 598 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W ZGIERZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,8%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W ZGIERZU wypada lepiej w 12, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU w 1.
| Przedmiot | SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W ZGIERZU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 65,1% | 40,7% | 24,5 pkt proc. |
| chemia | 42,7% | 21% | 21,7 pkt proc. |
| historia | 63,6% | 46,7% | 16,8 pkt proc. |
| matematyka | 68,7% | 58,0% | 10,6 pkt proc. |
| geografia | 54,0% | 43,6% | 10,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 34 osób w szkole A i 26 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.