Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY czy TECHNIKUM NR 1 WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W NAKLE NAD NOTECIĄ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 14372)

TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 99,4%

SZKOŁA B (RSPO: 8025)

TECHNIKUM NR 1 WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W NAKLE NAD NOTECIĄ

📍 Nakło nad Notecią | Zdawalność: 82,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 180 93% 🏆 Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 274 5 105 73,8% Me: 85% · σ: 23,4% · Mo: 87% 2075 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 164 85,2% 🏆 Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 93% 236 5 75 66,6% Me: 75% · σ: 23,3% · Mo: 95% 1683 3
język angielski ustny (M) 180 83,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1236 11 104 68,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3116 3
język polski poziom podstawowy (M) 181 68,9% 🏆 Me: 70% · σ: 13,2% · Mo: 68% 504 4 107 54,9% Me: 57% · σ: 17,6% · Mo: 67% 2063 3
język polski ustny (M) 181 64,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2399 18 106 59,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3037 3
matematyka poziom podstawowy (M) 181 88,4% 🏆 Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 100% 72 1 107 50,2% Me: 50% · σ: 21,6% · Mo: 40% 2128 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 145 47,4% 🏆 Me: 50% · σ: 20,9% · Mo: 50% 400 5 17 12,9% Me: 8% · σ: 14,0% · Mo: 8% 1811 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 82,1%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W NAKLE NAD NOTECIĄ w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY TECHNIKUM NR 1 WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W NAKLE NAD NOTECIĄ Różnica
matematyka 88,4% 50,2% 38,2 pkt proc.
matematyka 47,4% 12,9% 34,5 pkt proc.
język angielski 93% 73,8% 19,2 pkt proc.
język angielski 85,2% 66,6% 18,6 pkt proc.
język angielski 83,2% 68,1% 15,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 181 osób w szkole A i 107 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.