Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY czy IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA NOWAKOWSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W BYDGOSZCZY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 99,4%
📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 93,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 49,4% Me: 52% · σ: 21,3% · Mo: 73% | 550 | 7 | 22 | 46,1% Me: 43,5% · σ: 22,1% · Mo: 15% | 647 | 9 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 5 | 83,2% Me: 83% · σ: 3,0% · Mo: 83% | 79 | 2 | 63 | 69,8% Me: 73% · σ: 13,5% · Mo: 80% | 340 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 93% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% | 274 | 5 | 125 | 92,8% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 95% | 295 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 164 | 85,2% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 93% | 236 | 5 | 61 | 84,5% Me: 88% · σ: 13,4% · Mo: 93% | 268 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1236 | 11 | 125 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 396 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 181 | 68,9% Me: 70% · σ: 13,2% · Mo: 68% | 504 | 4 | 128 | 57,7% Me: 58% · σ: 18,1% · Mo: 52% | 1679 | 17 |
| język polski ustny (M) | 181 | 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2399 | 18 | 128 | 72,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1374 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 181 | 88,4% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 100% | 72 | 1 | 128 | 57,4% Me: 58% · σ: 19,1% · Mo: 52% | 1493 | 17 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 145 | 47,4% Me: 50% · σ: 20,9% · Mo: 50% | 400 | 5 | 17 | 14,6% Me: 12% · σ: 11,6% · Mo: 6% | 1716 | 19 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 93,0%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 7, a IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA NOWAKOWSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W BYDGOSZCZY w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA NOWAKOWSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W BYDGOSZCZY | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 47,4% | 14,6% | 32,8 pkt proc. |
| matematyka | 88,4% | 57,4% | 31,0 pkt proc. |
| język angielski | 83,2% | 69,8% | 13,4 pkt proc. |
| język polski | 68,9% | 57,7% | 11,2 pkt proc. |
| język polski | 64,0% | 72,5% | 8,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 145 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.